RÚV ISLAND

Islandská televize bude projednávat odhlášení z Eurovize


IslandCelý tento týden vás informujeme o peticích a názorech mnohých politiků a umělců, kteří po národních vysílatelích požadují bojkot nadcházející Eurovize v Izraeli. Žádná televize zatím k tomuto kroku nedospěla, nicméně islandská RÚV bude případné odhlášení ze soutěže projednávat.

Stane se tak na popud petice, která na Islandu vznikla a k dnešnímu dni má už přes 22 000 podpisů. Veřejnost požaduje, aby televize RÚV bojkotem soutěže v roce 2019 podpořila Palestince a naopak odmítla násilí, které na tomto národu páchá izraelská armáda.

Petici už podepsal například zpěvák Daði Freyr‏, který se v loňském roce zúčastnil islandského národního kola Söngvakeppni.

Vysílatel už mimořádné jednání na toto téma uspořádal v úterý 15. května. Podle programového ředitele televize Skarphéðinna Guðmundssona bude vedení RÚV celou záležitost znovu diskutovat v červnu. Předpokládá se, že už během tohoto setkání bude rozhodnuto, jestli Island bude příští Eurovizi bojkotovat, nebo jestli se soutěže bez ohledu na politickou situaci zúčastní.

6 komentářů ke článku “Islandská televize bude projednávat odhlášení z Eurovize

 1. Anonymní

  Nepovazuju se za zadneho xenofoba vuci muslimum, ale to, co jsem videl pred par mesici v Palestine, bylo neskutecny… ty lidi jsou jak zvirata, plny nenavisti a negativnich emoci. Domluva nebo kompromis mirovou cestou s Palestinci nepripada v uvahu. Opravdu se Izraeli vubec nedivim, ze se s nima nemazli.
  Jestli chce Island zatahovat do eurovize politiku, ktera se ho vubec netyka a o ktere vi zrejme kulovy, tak at klidne jde, mne chybet nebude.

 2. Anonymní

  Nech odidu, prospeje im to, na čase aby si dalo pauzu aj Švajčiarsko, Fyrom a Švédsko :D

 3. Majo

  Ako keby KAN televízia mohla za to, že izraelci majú niečo proti palestínčanom. Ak chce Island riešiť tento problém a byť dôležitým, tak aj tak nič nevyriešia. Tiež Eurovízia je hlavne apolitický event, teda usporiadatelia by tiež nemali mať niečo spoločné nedajbože s vojnou. Navyše väčšina z nich je z inej krajiny.
  Ak sa pridajú ešte iné krajiny k bojkotu, tak potom menej konkurencie :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>