HaKokhav HaBa IZRAEL

Izrael zná všechny finalisty národního kola


IzraelIzraelským reprezentantem se stane vítěz páté řady soutěže HaKokhav HaBa, která je ve světě známá pod názvem Rising Star. Jedná se o talentovou show, která stojí na principu u nás populárních soutěží, avšak se specifickými pravidly. Stejný postup byl zvolen i při volbě posledních tří zástupců země. Aktuálně známe všechny čtyři interprety pro zítřejší finále.

HaKokhav HaBa je původní izraelský formát, který se poprvé na obrazovkách objevil v roce 2013. Od té doby jej pod názvem Rising Star odvysílalo již téměř dvacet zemí, včetně USA. Soutěž se stala populární především díky interaktivitě, která u formátů typu X Factor, SuperStar nebo Hlas chybí.

Show sloužila jako izraelské národní kolo i v předchozích třech letech. Vítězi pořadu se stali Nadav Guedj, Hovi Star a Imri Ziv, přičemž všichni tři prošli do finále Eurovize.

Druhá řada se od prvního dílu vysílala živě, jelikož stála na principu interaktivního hlasování přes internet, chytré telefony a televizi. Od třetí sezóny ovšem castingová kola běží ze záznamu a přímého přenosu se dočkáme pouze u velkého finále. V první fázi soutěžící nejdříve zpívali před porotci, kteří je mohli za pomoci diváků v sále poslat dále. Každému interpretovi bylo možné udělit buď kladný, nebo záporný hlas. Kvalifikace následovala v případě, že daný soutěžící překonal 70% podporu hlasujících. Nově ve hře byly i divoké karty.

Ze sedmdesátky kvalifikantů z castingových kol se do semifinálových přenosů dostalo na základě rozhodnutí poroty dvacet nejlepších. Na ty v lednu čekaly vzájemné duely, ze kterých vzešlo deset postupujících a dva držitelé divoké karty. Ve čtyřčlenné jury mimo jiných zasedl izraelský zástupce z Eurovize 2010 Harel Skaat.

Dvanáctka kandidátů mezi sebou svedla další porci duelů, ve které hrály hlavní roli hlasy diváků v sále a přítomných porotců. Přítomní hlasující udíleli přes speciální aplikaci jednotlivým soutěžícím buď kladné, nebo záporné hlasy, které se projevovaly v jejich procentuální škále. Podpořit daného interpreta mohli i porotci udělením svého hlasu, který jejich skóre vylepšil o 10 procent. Postupnou eliminací nejslabších jsme se dostali k finálové čtveřici, která zítra svede závěrečný boj o Lisabon.

Vybírat se bude pouze vítěz soutěže, který se zároveň stane reprezentantem země. Eurovizní skladba bude zvolena interně odbornou komisí a nejdříve během druhé poloviny února bude izraelskému zástupci přidělena. Skladatelé mohou přihlašovat své písně do 19. února.

Finalisté izraelského kola:

* Chen Aharoni
* Jonathan Margi
* Netta Barzilai
* Riki Ben Ari

Další informace naleznete na oficiálním webu soutěže zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>