IBA IZRAEL

Izraelská televize ukončila uprostřed Eurovize své vysílání


IzraelTelevize IBA, která zastupuje Izrael na Eurovizi a zprostředkovává přenosy tamějším divákům, dnes po 49 letech ukončila své vysílání. Nový vysílatel vejde se svým programem do éteru až v pondělí 15. května. O soutěž ale izraelské publikum nepřijde.

Zrušení televize IBA a její nahrazení novým vysílatelem KAN plánovala izraelská vláda už během dubna. K tomu ovšem nedošlo a očekávalo se, že proces reorganizace proběhne v době mimo důležité události. Ani tyto plány nevyšly a zaměstnanci stanice IBA dnes všem divákům oznámili, že jejich vysílání právě končí.

Nová televize KAN ovšem vejde do éteru až v pondělí 15. května. Zítra Izrael čeká účast v semifinále Eurovize a v sobotu případný finálový boj o celkové vítězství. Dny do začátku vysílání TV KAN vyplní na obrazovkách pouze hudební podkres.

O Eurovizi nakonec Izraelci nepřijdou. Ačkoliv dosavadní zaměstnanci budovu vysílatele dnes opouštějí, dvacet z nich zůstává na místě právě kvůli zprostředkování obou přenosů z Kyjeva. Vysílání bude obnoveno pouze po dobu konání semifinále a finále show. Komentátora se ale diváci nedočkají. Eurovize bude opatřena pouze titulky.

Nečekaný a překvapivý zvrat situace na poli izraelských veřejnoprávních televizí navíc nemusí být v souvislosti se soutěží u konce. Nová společnost KAN zatím není členem EBU a hodlá se zaměřovat především na zábavu. Prozatím neplánuje vysílání zpravodajských pořadů, což je jednou z podmínek pro členství v EBU.

Pokud nebude splněna, můžeme letos vidět izraelského reprezentanta na Eurovizi naposled.

3 komentářů ke článku “Izraelská televize ukončila uprostřed Eurovize své vysílání

  1. Pingback: Nový izraelský vysílatel požádal o členství v EBU | ESCPORTAL

  2. Pingback: Druhé semifinále Eurovize 2017 již dnes! | ESCPORTAL

  3. Djkob

    No snad se členem EBU stane. Izrael patří mezi moje nejoblíbenější. To by byla sakra škoda.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>