Netta 2018

Jak hlasovali televizní diváci?


EBU zveřejnila konkrétní bodování odborných porot a televizních diváků 63. ročníku Eurovision Song Contest. Pojďme se podívat v tomto článku na hlasy veřejnosti a to v obou semifinálových kolech a velkém finále. Jak moc se bude pořadí lišit od konečného žebříčku, ve kterém jsou zkombinovány jejich body s porotci?

Na základě došlých hlasů od diváků bylo sestaveno pořadí od prvního po poslední místo za každou zemi. Výsledná desítka nejúspěšnějších interpretů byla během soutěže obodována. Za každý stát také rozhodovalo pořadí odborných porot. Celkové výsledky jsou součtem obou hlasujících skupin.

Podíváme se na sečtení výsledků všech televizních diváků dohromady. Odkazy na bodování konkrétních zemí naleznete na konci článku.

První semifinále

01. Kypr
02. Česko
03. Estonsko
04. Izrael
05. Rakousko
06. Irsko
07. Finsko
08. Bulharsko
09. Litva
10. Řecko

11. Albánie
12. Ázerbájdžán
13. Bělorusko
14. Arménie
15. Švýcarsko
16. Belgie
17. Chorvatsko
18. Makedonie
19. Island

Kdyby o výsledcích prvního semifinále rozhodovali pouze diváci, do finále by se namísto Albánie dostalo Řecko.

Druhé semifinále

01. Dánsko
02. Moldavsko
03. Norsko
04. Ukrajina
05. Maďarsko
06. Švédsko
07. Austrálie
08. Srbsko
09. Slovinsko
10. Polsko

11. Rusko
12. Nizozemsko
13. Rumunsko
14. Černá Hora
15. Lotyšsko
16. San Marino
17. Gruzie
18. Malta

Kdyby o výsledcích druhého semifinále rozhodovali diváci, do finále by namísto Nizozemska postoupilo Polsko.

Velké finále

01. Izrael
02. Kypr
03. Itálie
04. Česko
05. Dánsko
06. Německo
07. Ukrajina
08. Moldavsko
09. Estonsko
10. Litva

11. Norsko
12. Srbsko
13. Rakousko
14. Bulharsko
15. Maďarsko
16. Irsko
17. Francie
18. Albánie
19. Nizozemsko
20. Spojené království
21. Finsko
22. Slovinsko
23. Švédsko
24. Španělsko
25. Portugalsko
26. Austrálie

Kdyby hlasovali pouze televizní diváci, výhercem Eurovize by se taktéž stal Izrael. Druhý by byl shodně Kypr, avšak na třetím místě by skončila Itálie, která se celkově umístila pátá. Nejvíce by si polepšila Ukrajina, a to o deset míst. Naopak Švédsko by při absenci poroty bylo níž o neuvěřitelných šestnáct pozic. Česko by na tom bylo lépe o dvě příčky.

Podrobné výsledky hlasování jednotlivých zemí a porotců během všech přenosů naleznete zde.

10 komentářů ke článku “Jak hlasovali televizní diváci?

 1. Anonymní

  to admin: za San Marino televoting, ten se zase zprůměroval z předem daného rozlosovacího koše (Austrálie, Rakousko, ČR, Izrael, Malta, San Marino)? Vždyť San Marinu to vadilo, ale účastní se dál???

 2. Dan

  Asi největším překvapením televotingu je pro mě 3. místo Itálie. Ten song špatný není, ale neurazí, nenadchne, reakce na youtube neodpovídající…že by takovou roli hrála startovací pozice na konci? Jinak si to vysvětlit neumim. Stejně tak úspěch německýho mňoukání je pro mě záhadou, naopak neúspěch švédskýho pískání splnil očekávání :)) Jako každý rok mě překvapil propad Španělska. A stejně tak propad Finska a Francie.
  Mikolas má po Izraeli a Kypru jednoznačně největší reakce na youtube a pochybuju, že většina views je z ČR :) Třetí místo by si dle mého letos zasloužil.

 3. Perunka

  Švédska až paródia na M.Jacskona bol trapas, nie kvalita. A ešte to vydával za vlastnú tvorbu. Keby prišiel s niečím naozaj svojím, možno by to bolo všetko inak. Ale aj Švédi ako by sa bránili poslať niečo svojské a mali možnosť. Vždy len popového sladkého chlapčeka bez nejakej invencie.

 4. Anonymní

  samozrejme že si svedovia nič nekupilim totiž treba pozerat na stage !! a tu mal Benjamin najlepšiu ! Svedsko vie ako urobit stage, co sa o Macedonsku povedat neda. Bohuzial Svedsko bude každy rok v top 10 lebo je kvalitne. Co sa tyka losovania zemi urobil by som nahodny výber s tym že by bolo 25 čisel a 25 papierikov s napisom prva a druha polovica finale pripadne semifinale :D …a kazdy by si vylosoval niečo :D …ked saa tu bví o pope, zahodou je prečo Českí divaci dali 10 bodov Azerbajdzanu –to bol najvačší odpad :D

 5. Ellinka

  A já vám teda řeknu, že Švéd Benjamín byl nejlepší. Sama jsemm mu posílala hlasy, ale nešlo to. Takže kdoví, jak to vlastně celé bylo. Nebo myslíte, že kvakani znělo lépe?

 6. Perunka

  „Odborné“ poroty nie že sú zbytočné, ale skôr zničujúce, nie le kvôli Dánsku. V zásadných veciach nič neskorigujú, len narobia bordel.
  Zrušiť poroty a vrátiť losovanie poradia účinkujúcich.

 7. Nik

  prepad Malty a Švédska u divákov je jasné znamenie že lacná švedska popina berie už len porotu

 8. dbar

  Hádám, že si to Švédové u poroty koupili, jiné vysvětlení není…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>