Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz 2016

Jak hlasovaly odborné poroty?


EBU zveřejnila konkrétní bodování odborných porot a televizních diváků 61. ročníku Eurovision Song Contest. Pojďme se podívat v tomto článku na hlasy poroty a to v obou semifinálových kolech a velkém finále. Jak moc se bude pořadí lišit od konečného žebříčku, ve kterém jsou zkombinovány její body s diváky?

Každou zemi zastupovalo celkem pět porotců, kteří jednotlivě obodovali všechny písně od prvního do posledního místa. Jejich pořadí se následně sečetlo a vytvořilo souhrnný žebříček poroty dané země. Výsledná desítka nejúspěšnějších interpretů byla během soutěže obodována. Za každý stát také rozhodovalo pořadí televizních diváků. Celkové výsledky jsou součtem obou hlasujících skupin.

Podíváme se na sečtení výsledků všech odborných porot dohromady. Odkazy na bodování konkrétních zemí naleznete na konci článku.

První semifinále

01. Malta
02. Rusko
03. Arménie
04. Česká republika
05. Nizozemsko
06. Ázerbájdžán
07. Chorvatsko
08. Maďarsko
09. Kypr
10. Černá Hora

11. Rakousko
12. Finsko
13. Island
14. Bosna a Hercegovina
15. Moldavsko
16. Řecko
17. San Marino
18. Estonsko

Kdyby o výsledcích prvního semifinále rozhodovala odborná porota, do finále by se namísto Rakouska dostala Černá Hora.

Druhé semifinále

01. Austrálie
02. Belgie
03. Ukrajina
04. Izrael
05. Litva
06. Bulharsko
07. Gruzie
08. Lotyšsko
09. Srbsko
10. Slovinsko

11. Makedonie
12. Bělorusko
13. Norsko
14. Švýcarsko
15. Polsko
16. Irsko
17. Albánie
18. Dánsko

Kdyby o výsledcích druhého semifinále rozhodovala odborná porota, do finále by namísto Polska postoupilo Slovinsko.

Velké finále

01. Austrálie
02. Ukrajina
03. Francie
04. Malta
05. Rusko
06. Belgie
07. Bulharsko
08. Izrael
09. Švédsko
10. Arménie

11. Nizozemsko
12. Litva
13. Itálie
14. Gruzie
15. Lotyšsko
16. Španělsko
17. Spojené království
18. Maďarsko
19. Ázerbájdžán
20. Kypr
21. Česká republika
22. Chorvatsko
23. Srbsko
24. Rakousko
25. Polsko
26. Německo

Porota chtěla za vítěze letošní Eurovize Austrálii. Vítězná Ukrajina je druhá a celkově šestá Francie by brala bronz. Oproti konečným výsledkům by u porotců nejlépe skončila Malta, která je o osm příček výše. Naopak o neskutečných sedmnáct míst níž by skončilo Polsko. Česku se u porot dařilo. Při absenci diváků by skončilo jednadvacáté.

Podrobné výsledky hlasování jednotlivých zemí a porotců během všech přenosů naleznete zde.

2 komentářů ke článku “Jak hlasovaly odborné poroty?

 1. Myscho

  Ešte, že je tých Poliakov po svete roztrúsených cca. 22 000 000 inak by M. Szpak čiste podľa hlasovania poroty doplatil na smolnú 2

 2. Honza

  Výsledky hlasování zejména porot mají politický podtext. Hlasování poroty ČR je trapné, protože 1. místo přisoudit Švédovi, který neumí zpívat, ale ani repovat, je hodně ostuda.
  V celkovém hodnocení byl zcela bezkonkurenční pěvecké vystoupení Austrálie a ČR Gábiny Gunčíkové. Gábina bohužel dojela na naprosto nevhodnou choreografii, která byla s ostatními účinkujícími velkým propadákem. Kromě těchto skvělých výkonů lze jako velmi dobré a srovnatelné výkony přisoudit Azerbajdžán, Maďarsko, Polsko, Izrael, Srbsko, Kypr ale i Rusko (novodobá častuška, ale dobře interpretovaná s pěknou choreografií). Naprostým propadákem z pohledu pěvecké interpretace bylo naopak vystoupení Švédska, Itálie, Belgie, ale i Chorvatska, protože pokud někdo zpívá falešně, tak na takové soutěži nemá co pohledávat. Přesto tito diletanti slavili „politický“ úspěch.
  Naprosto neporovnatelné a kontraverzní bylo vystoupení Ukrajiny, ale skřeková zvířecí kreace se zpěvem neměla rovněž nic spojeného, naopak choreografie byla působivá.
  Myslím, že tento pořad napříště vypustím ze sledování, protože tohle není pěvecká soutěž, ale politické klání zaujatých porot.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>