Mikolas Josef EUROVIZE

Jak se natáčely letošní pohlednice?


PortugalskoVelká cena Eurovize je pro Portugalsko velmi významnou událostí. Portugalská televize RTP pravidelně informuje své diváky o všem, co se v Portugalsku z organizačního hlediska odehrává. Představena byla série krátkých klipů o přípravách, na které se v několika článcích podíváme. Dnes se zaměříme na tvorbu pohlednic, jejichž hlavním tvůrcem je pro letošek Felipe Mésseder. 

Hned v úvodu padla otázka, kterou si kladlo mnohou fanoušků na sociálních sítích – proč je nejvíce pohlednic natočených v Lisabonu? Felipe Mésseder odpovídá, že je to právě Lisabon, který celou Eurovizi pořádá, což je hlavní důvod zmíněného nepoměru. Zároveň ale podotýká, že je v pohlednicích reprezentována celá země od severu až na jih. Natáčelo se na Azorách, Madeiře, Beirasu, Algarve, Alenteju, Aveiru, ve vnitrozemí i na pobřeží, zkrátka všude.

K natáčení všech 43 pohlednic sloužily celkem tři produkční týmy. Podle slov Méssedera by natáčení pohlednic pouze s jedním týmem trvalo až do července. Pohlednice pro Portugalsko byla natáčena na palubě u Sagres, s Irskem se točilo pod vodou na Madeiře a ruská pohlednice zachycuje interpretku, která poprvé ve svém životě uvidí oceán. Týmy se během pár dnů přesouvaly z místa na místo ve stejný čas. Celá tato logisticky náročná akce byla řízena harmonogramem, na který se můžete podívat ve videu.

V každé pohlednici se objeví dveře. Podle Méssedera jsou si všechny podobné, ale přece jsou každé jiné. Filmaři se snažili zachytit tzv. magické hodiny, které reprezentuje ranní slunce a úsvit. Právě rána byla nejtěžší, poněvadž se s natáčením začínalo kolem sedmé hodiny ráno, někteří umělci museli vstávat v pět a samotní filmaři dokonce o půl čtvrté ráno.

Na video se můžete podívat zde.

Tereza Bucharová

2 komentářů ke článku “Jak se natáčely letošní pohlednice?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>