Moderátoři Eurovize 2018 EUROVIZE

Jak se psal scénář letošní Eurovize?


PortugalskoVelká cena Eurovize je pro Portugalsko velmi významnou událostí. Portugalská televize RTP pravidelně informuje své diváky o všem, co se v Portugalsku z organizačního hlediska odehrává. Představena byla série krátkých klipů o přípravách, na které se v několika článcích podíváme. Dnes se zaměříme na tvorbu scénáře všech tří soutěžních večerů.

Nejdůležitějším úkolem je podle samotných scénáristů umět rozesmát publikum a zároveň připravit koncept tak, aby diváci pochopili celou show jako takovou.

Scénárista Pedre Ribeira vysvětluje, že je mnohdy lepší vsadit na méně ambiciózní vtipy, které ale nakonec splní účel lépe, než ty sofistikované. Zdůrazňuje, že každý v týmu měl stejně důležitou kreativní úlohu a že se všichni podíleli na psaní scénáře stejnou měrou. On sám porovnává svou zkušenost s Festivalem da Cançao a samotnou Eurovizí. Aby se do celého dění více zapojil, shlédl všechny ročníky show od roku 2003. A všiml si zajímavého posunu. Zatímco před deseti lety byli moderátoři pouhými uvaděči, dnes přijímají roli bavičů.

Budeme letos svědky interních vtípků? Scénárista Nuno Galpin říká, že samozřejmě budeme, ale trik je v tom, že budou skryté. První návrh scénáře se přepsal do druhého návrhu. Ten se začne zkoušet až na samotném pódiu. Teprve se uvidí, jak moderátorkám text sedne, a očekává se, že se bude upravovat po celou dobu nácviků až do samotných generálních zkoušek.

Scénáristka Lucy dodává, že celý tým tvoří kromě Portugalců i čtyři zahraniční scénáristé, kteří oplývají poněkud jiným stylem humoru. Nechme se překvapit, jak se jejich pohledy na věc propojí.

A na závěr tu máme jednu exkluzivní informaci, poprvé v historii uvidíme na pódiu lekci kulinářství a kutilství. 

Na video se můžete podívat zde.

Tereza Bucharová

Jeden komentář ke článku “Jak se psal scénář letošní Eurovize?

  1. Anonymní

    No nevim co to kulinářství a kutilství, ale jestli to bude o Portugalském jídle tak super :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>