RTS EUROVIZE

K obchodování s hlasy podle EBU a vysílatelů nedošlo


Eurovision Song ContestV úterý jsme vás informovali o prohlášení člena srbské reprezentační kapely Balkanika Mladena Lukiće, který měl být přímým svědkem obchodování s hlasy po hotelech v Lisabonu. EBU a další vysílatelé ovšem jeho tvrzení považují za nepodložené a lživé.

Na prohlášení zpěváka srbské reprezentační skupiny Balkanika Mladena Lukiče, který měl být svědkem obchodování s hlasy porot před přenosy Eurovize (více informací zde), zareagovala pro server Oikotimes.com EBU, australská televize SBS a srbská televize RTS.

Podle EBU je regulérnost hlasů porot zabezpečena smlouvou, kterou podepisují všichni členové jury. Ti se zavazují k nestrannosti a hodnocení jednotlivých účastníků soutěže pouze na základě jejich výkonu na pódiu. Každý rok také během hlasování probíhají namátkové kontroly a se zajištěním regulérního bodování pomáhají i externí společnosti ve spolupráci s jednotlivými vysílateli.

Australská televize SBS, která měla být podle Lukiće s nabídkou na výměnu hlasů oslovena, označuje tvrzení interpreta za nepodložená a lživá. Australská porota hlasuje pod dohledem státního notáře.

K prohlášení srbského zpěváka se vyjádřila i místní televize RTS. Ta konstatovala, že Mladen Lukić stejně jako další členové projektu Sanja Ilić & Balkanika není po skončení soutěže, konkrétně od pondělí 14. května, dále členem srbské delegace. Jeho tvrzení proto vysílatel vnímá jako subjektivní názor, který nemá s postojem televize nic společného.

6 komentářů ke článku “K obchodování s hlasy podle EBU a vysílatelů nedošlo

  1. Thomas

    Když už tady někdo zmínil podobnost hodnocení u Ázerbajdžánské poroty – podíval jste se někdo z vás taky na hodnocení naší české poroty? Nemáme moc daleko od té Ázerbajdžanské – porotci hlasovali vesměs stejně, v hodnocení jednotlivých písní se liši jen o pár míst a patříme tak v tomto ohledu k nejhorším zemím. Schválně to srovnejte třeba s hodnocením od makedonské poroty.

  2. Cipela

    Tak jistě by EBU něco takového přiznala. Letošek byl pro ESC průlomovej..takhle setřít porotu :D

  3. Anonymní

    Na regulérnost azerbajdžánské jury bych nesázel, každej rok jsou jejich hlasy až nápadně shodný!!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>