Libor Bouček NEOMEZENĚ

Kdo byl nejlepším komentátorem Eurovize v Česku?


AnketaCelkem pětkrát jsme se zúčastnili Eurovize a za tu dobu nás společně s Českou televizí provázeli čtyři komentátoři. Kdo byl podle Vás nejlepší?

Na samém začátku se vsadilo na hezkou tvář, které bylo v kabině pro komentátory až škoda. Kateřina Kristelová se proslavila jako moderátorka hudební hitparády na Primě a věřilo se, že bude nástupkyní Terezy Pergnerové. Provázela nás také českým národním kolem a během našeho prvního ročníku v Helsinkách překvapila především tím, že se při ohlašování finálových bodů prakticky vůbec nevěnovala výsledkům. Soutěž pro nás komentovala i v roce 2008.

Velký šok přišel v roce 2009, kdy se Česká televize rozhodla po vzoru BBC oslovit diváky kontroverzní ironií a jízlivostí. Jan Rejžek patří mezi legendární hudební kritiky a s odstupem času jeho hlášky z Moskvy baví i největší fanoušky soutěže. Tehdy ovšem překvapil tím, že britskou sázku na uštěpačné poznámky, které sloužily spíše pro pobavení, pořádně přitvrdil a nebránil se ani velmi ostré kritice na adresu jednotlivých soutěžících.

Loňský návrat přinesl zbrusu nového komentátora, který ovšem není ve světě Eurovize nováčkem. Aleš Háma v roce 2008 moderoval národní kolo a ve své soutěži Taxík zpovídal i tehdejší reprezentantku. Kromě toho má zkušenosti s moderováním mezinárodních soutěží a diváci mají rádi jeho milý humor. Snažil se připomínat důležitost celé akce a z jeho projevu bylo zřejmé, že celý projekt podporuje. Mylných informací ovšem z jeho úst zaznělo mnoho.

Letos se vsadilo na jistotu. Libor Bouček je nejpopulárnějším a nejvytíženějším českým moderátorem současnosti. Provází nás v rádiu, televizi i na velkých ceremoniálech. Je jazykově vybavený a kromě sportu patří mezi jeho největší záliby právě hudba. Se zahraničními projekty má bohaté zkušenosti a stal se také historicky prvním moderátorem soutěže Eurovize v Česku, když se ujal role průvodce tanečního klání Eurovision Young Dancers v Plzni.

Který z komentátorů bavil nejvíce Vás? Hlasujte v naší anketě pro všechny tváře, které se Vám zamlouvaly nejvíce!


6 komentářů ke článku “Kdo byl nejlepším komentátorem Eurovize v Česku?

 1. Myscho

  to admin: Zrekapitulovali ste to v tejto reportáži tak, akoby už ČT mala(v najbližších rokoch) na súťaži dlhodobo absentovať. Dúfam, že nie!

  Za mňa Kristelová(2007-08) & Bouček(2016) Háma v lani mi prišiel informačne dosť málo vybavený o interprétoch počas vysielania ich ESC pohľadníc pred vystúpením hlavne v semifinálových kolách. Mal som z neho pocit, že aj ja viem o ESC a interprétoch(2015), ako absolutní laik a amatér podstatne viac ako on!!!!!

 2. škoda, že už na netu není video s rejžkem, když komentoval finale, už si to nějak vůbec nevybavuju :D

 3. Djkob

  Souhlasím s Majkým. Sledoval jsem i 2008, ale to jak moderovala (komentovala) to už si nepamatuju. Pro mě jednoznačně lepší Háma. Boučka jsem nemohl vystát a taky doufám, že Česká televize osloví někoho jiného. Jenže jediný komentátor, kterého znám je snad jenom Záruba. Říkal, že kdyby měl čas se připravit, tak by odkomentoval snad cokoliv, co existuje.

 4. „Zažil“ jsem pouze Boučka a Hámu. A vzhledem k tomu, že Bouček je už tak nacpanej všude, kde se dá, a já ho absolutně nemůžu vystát…tak za mě byl lepší Háma. Ale doufám, že příští Eurovizi (která se u nás doufám bude vysílat) bude moderovat někdo úplně jiný.

 5. Jiří Kuchta

  Kristelová a vztah ? Tupá jak poleno, o soutěži vědět vzhledem ke svému věku nemůže ani prd. Tak leda vrkat s Vojtkem jak jsou všichni ostatní špatní. Totálně se znemožnila.

 6. Helldix

  Upřímně, k Eurovizi mi nejvíce sedla Kristelová. Jediná na mě působila, že k té soutěži má i nějaký vztah. Páni moderátoři na druhou stranu působili neskutečně studeně, stylem, „jen další práce.“

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>