Gabriela Gunčíková UKONČENO

Koho chcete za českého reprezentanta?


AnketaČesko pokračuje ve své účasti na Eurovizi a nás teď pochopitelně nejvíce zajímá, kdo bude naši zemi reprezentovat. O výběr se postará Česká televize, avšak kdo jiný by měl s tímto náročným úkolem poradit, než nejvěrnější fanoušci soutěže. Vyberte v následující anketě ty interprety, kteří by nás podle Vašeho názoru zastupovali nejlépe!

V anketě naleznete sto jmen české hudební scény. Výběr byl vytvořen na základě popularity interpretů a jejich umístění v letošním žebříčku hranosti písní IFPI. Mezi podmínky zařazení patří, že daný kandidát musí pocházet z České republiky nebo mít české kořeny, je hudebně aktivní a je celorepublikově známý.

Zůstávají nejúspěšnější interpreti z loňského hlasování a další významné tváře. V nabídce jsou i všichni bývalí reprezentanti České republiky. Nově bylo přiřazeno několik desítek jmen, která letos, na rozdíl od loňského roku, uspěla v hitparádě IFPI CZ TOP 50. Důraz se kladl na hlavní umělce, nikoliv doprovodné interprety.

Vyřazeni byli ti, kteří od Vás obdrželi v loňském roce nejmenší podporu a buď nevydali během letoška žádnou novinku, nebo jejich tvorbu nepovažujeme za nejvhodnější pro tento typ pořadu. Stejně tak v anketě nenalezneme další známé tváře, které dle našeho úsudku nezapadají do konceptu soutěže.

V anketě můžete zvolit libovolný počet interpretů a to až do 15. října. Následně vybereme deset nejúspěšnějších zpěváků, zpěvaček a skupin, které se utkají v nových anketách dle své kategorie. Pět nejlepších z těchto tří kategorií postoupí do závěrečného hlasování, kde již bude možné zvolit pouze Vašeho jednoho favorita.

V roce 2014 v našem hlasování zvítězila Marta Jandová, kterou Česká televize následně oslovila pro reprezentaci země ve Vídni. Loni se mezi nejúspěšnější interprety naší ankety zařadila Gabriela Gunčíková, která nás nakonec zastupovala během letošního ročníku soutěže. Nebojte se proto ovlivnit výběr České republiky pro Eurovizi v Kyjevě! Vaše hlasy jsou důležité, neboť Vašeho favorita uvidí 200 miliónů diváků po celém světě!


29 komentářů ke článku “Koho chcete za českého reprezentanta?

 1. Pingback: Zvolte ideální české zpěváky, zpěvačky a skupiny pro Kyjev | ESCPORTAL

 2. Matěj

  Jo jasný.. :D Jamala si její písničku zpívá o rok dřív na koncertě a to je v pohodě ☺ Opravdu, EBU je velice spravedlívé :)

 3. Sandra

  Under The Low Sun bylo vydáno (alespoň na iTunes) 26.2.2016 takže tohle do Eurovize fakt poslat nepůjde.

 4. Jirka

  Jednoznačně Gabča Gunčíková…jen by jí měli víc naložit…Hlasově má na mnohem víc než I Stand…

 5. Tomáš

  Under The Low Sun od L&L bylo na jejich YT kanále už před pár lety – studiová verze. Pak to smazali. Nemyslim si, že tu písničku můžeme poslat.

 6. Matěj

  Poslechněte si Under The Low Sun od L&L (je to na Spotify) – to by mělo šanci na úspěch

 7. Rayxim

  Ráda bych uvítala do eurovize Lenny, United 5, Light and love, Ondra Jakub, a možná i Ben Critovao. Jen ted přemýšlím jak to bude se skladbou… měla by být chytlavá ,napínavá nebo veselá. Aby se aspon nějak zabodovalo.

 8. Lucy

  Jsem jednoznačně buď pro Lenny nebo Ewu Farnou, řekla bych, že právě oni dvě mají největší šanci na úspěch.

 9. George

  Můj hlas patří Debbi, Ewa Farna, LENNY, Olga Lounová a Sebastian.
  Úplně nejraději bych letos na ESC viděl Lenny nebo Ewu, či nějaký kvalitní boyband, ale ten jsem u nás ještě nikdy neobjevil :D

 10. Matěj

  A málem bych zapomněl na Sebastiana… Akorát ten nemá zatím žádné písničky v Aj

 11. Matěj

  Light & Love – Under The Low Sun! <3 a ze zpěvaček asi Ewa, ze zpěváků Ben (nedělá jen rap)

 12. Filip

  Lenny, Ewa Farna, Olga Lounová, Thom Artway, Adam Mišík, Ligh and Love

 13. Myscho

  Debbi, Elis, Lenny, Tom Artway, New element, A. Mišík (pri posledných 2 menovaných ešte nedokážem jednoznačne posúdiť tzv. Finálovy potenciál).

 14. Perunka

  Hm, prekvapujete ma. Ak by Lucka Bíla bola ochotná tam îsť, niet o čom.

 15. Michaela

  Ewa Farna – Ale nevím jestli poláci by neměli něco proti tomu.. Barbora Poláková, Olga Lounová, Lenny.
  A ze skupin Light and Love

 16. Radek

  Lenny, Olga Lounova (ale jen jeji hity v anglictine), Farna, Monika Bagarova

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>