Martina Bárta UKONČENO

Koho chcete za českého reprezentanta?


AnketaČesko pokračuje ve své účasti na Eurovizi a nás teď pochopitelně nejvíce zajímá, kdo bude naši zemi reprezentovat. Zatím neznáme jména všech zájemců o prestižní post českého zástupce a stejně tak je zatím tajemstvím, jak se bude náš interpret pro Lisabon vybírat. Avšak nejvěrnější fanoušci soutěže už chtějí dát najevo, koho by v našich barvách viděli nejraději. Vyberte v následující anketě ty interprety, kteří by nás podle vašeho názoru zastupovali nejlépe!

V anketě naleznete sto jmen české hudební scény. Výběr byl vytvořen na základě popularity interpretů a jejich umístění v letošním žebříčku hranosti písní IFPI. Mezi podmínky zařazení patří, že daný kandidát musí pocházet z České republiky nebo mít české kořeny, je hudebně aktivní a je celorepublikově známý.

Zůstávají nejúspěšnější interpreti z loňského hlasování a další významné tváře. V nabídce jsou i všichni bývalí reprezentanti České republiky, stejně jako umělci, kteří již přislíbili České televizi účast. Nově bylo přiřazeno několik desítek jmen, která za posledních dvanáct měsíců, na rozdíl od předchozího období, uspěla v hitparádě IFPI CZ TOP 50. Důraz se kladl na hlavní umělce, nikoliv doprovodné interprety.

Vyřazeni byli ti, kteří od vás obdrželi v loňském roce nejmenší podporu a buď nevydali během letoška žádnou novinku, nebo jejich tvorbu nepovažujeme za nejvhodnější pro tento typ pořadu. Stejně tak v anketě nenalezneme další známé tváře, které dle našeho úsudku nezapadají do konceptu soutěže.

V prvním kole ankety můžete zvolit libovolný počet interpretů, avšak hlasovat bude možné pouze jednou. Průběžné výsledky budou neustále přístupné. Deset nejlepších se následně kvalifikuje do druhé a pro letošní rok závěrečné fáze. V ní už budete moci podpořit pouze jednoho svého favorita, nicméně hlas mu budete moci odevzdat vícekrát. Tyto výsledky budou utajeny až do dne, kdy se seznámíme s vašim favoritem pro rok 2018.

Deadliny jsou tentokrát stanoveny na státní svátky. První kolo zahajujeme dnes 28. září a ukončíme jej 28. října, kdy zároveň odstartuje finálové hlasování. To bude uzavřeno 17. listopadu, kdy zároveň skončí možnost zasílání přihlášek do České televize. Ve večerních hodinách vás seznámíme s vítězem.

V roce 2014 v našem hlasování zvítězila Marta Jandová, kterou Česká televize následně oslovila pro reprezentaci země ve Vídni. Předloni se mezi nejúspěšnější interprety naší ankety zařadila Gabriela Gunčíková, která nás nakonec zastupovala během ročníku ve Stockholmu. Nebojte se ovlivnit výběr České republiky i pro Eurovizi v Lisabonu!


14 komentářů ke článku “Koho chcete za českého reprezentanta?

 1. Pingback: Závěrečná volba českého reprezentanta pro Lisabon | ESCPORTAL

 2. Lucasso

  Coinine, jenže pro ČT je důležitý mít někoho v ČR známýho, aby lidi donutila na ESC koukat. Letošní volba u nás nikoho nezajímala a sledovanost byla přímo smutná. Takže v případě ČR jde o to, aby to byl známý a populární člověk. Samotná show zatím u nás lidi nenaláká. Se sledovaností jako letos to ČT moc dlouho financovat nebude, takže snad naší delegaci podobný experimenty zakázali :D

 3. Coinin

  Gabriela i Martina podle mě byly výborné volby, vlastně takle důstojná reprezentce mě přivedla ke sledování ESC. Vlastně nevidím nějakou přímou souvislost mezi popularitou „doma“ a příhodností k reprezentaci a snad i radši zase objevím někoho nového, než spoustu interpretů z téhle ankety, třeba Lenny mi přijde dost přeceňovaná. Na druhou stranu s Mikolášem bych byla spokojená.

 4. U Lenny to bude spíš o správném načasování (počítat s Eurovizí v plánu na další sezónu, mít připravený silný song atd…, třeba to i spojit s propagací nového alba nebo tak něco)… proto si myslím, že to teď nebude, ale někdy v budoucnu určitě ano. Věřím, že se nemýlím, i když to možná nějaký ten rok potrvá…

 5. Esgalnor

  Ewa do ESC rozhodně bohužel nepůjde, hlasoval jsem pro Mikolase Josefa, Thoma Artwaye a Light & Love, kteří všichni vyjádřili zájem o účast. Ještě jsem hodil hlas Lenny, ale ta si nemyslím, že by jela. :/

 6. Anonymní

  Má Lenny vůbec zájem o Eurovizi? Řekl bych že ne.. Narozdíl od Mikolase

 7. Radek

  Lenny, Mikolas, Markéta Konvičková, Monika Bagárová, Verona, Sebastian, Light&Love, Debbi <3

 8. jaris

  zvolil jsem hodne lidi, je tam vic nez 10 lidi kteri by nas mohli dobre zastoupit, zbytek je na vas :D

 9. Lucasso

  Možností spoustu, už by ale mohl vyjít Mikolas. Jinak Ben nebo Lenny by byli taky super. A co jsem poslouchal z těch, co už ČT má, tak ta Zaelbeth zní hodně zajímavě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>