Junior Eurovision Song Contest 2017 DĚTSKÁ EUROVIZE

Letošní Dětská Eurovize byla oficiálně zahájena


Junior Eurovision Song ContestUž v neděli poznáme vítěze patnáctého ročníku projektu Junior Eurovision Song Contest, který se letos uskuteční v gruzínském Tbilisi. Soutěž byla oficiálně zahájena včera uvítacím ceremoniálem, ode dneška probíhají nácviky šestnácti účastníků. Pojďme se seznámit s nejčerstvějšími novinkami.

Všechny delegace účastnící se letošního ročníku Junior Eurovision Song Contest jsou ve Tbilisi už od minulého týdne. Zahajovací ceremonie se uskutečnila včera odpoledne v Národní parlamentní knihovně. Jednotliví interpreti se zde setkali se svými fanoušky a novináři. Na průběh akce se můžete podívat v následujícím videu.

Soutěžící také mohli losem rozhodnout o své startovací pozici během nedělního finále. Konkrétní pořadové číslo si losovala pouze Gruzie. Štěstí ale rozhodovalo i o prvním a posledním vystupujícím. Jednička padla na Kypr a šestnáctka na Itálii. Ostatní země musely čekat do večera na rozhodnutí organizátorů. Kompletní pořadí nakonec vypadá následovně:

01. Kypr
02. Polsko
03. Nizozemsko
04. Arménie
05. Bělorusko
06. Portugalsko
07. Irsko
08. Makedonie
09. Gruzie
10. Albánie
11. Ukrajina
12. Malta
13. Rusko
14. Srbsko
15. Austrálie
16. Itálie

Dětská Eurovize už má také svou oficiální trofej, kterou obdrží stejně jako u dospělé verze soutěže i vítězové následujících ročníků. Jde o skleněný mikrofon z dílny ceněného designéra Kjella Engmana.

Známe už také podobu letošního interval actu. Postará se o ni skupina The Virus, která reprezentovala Gruzii na Junior Eurovision Song Contest 2015 a od té doby se úspěšně uchytila na místní scéně.

Dnešním dnem byly v Olympijském paláci ve Tbilisi, kde se soutěž uskuteční, zahájeny první nácviky letošních účastníků. Ty budou pokračovat po celý týden a završeny budou nedělní generálkou. Videa ze zkoušek můžete sledovat zde.

Další novinky očekávejte v následujících dnech!

Jeden komentář ke článku “Letošní Dětská Eurovize byla oficiálně zahájena

  1. Myscho

    Čo som videl rekapituláciu prvých skúšok tak Taliansko má veľmi silnú pesničku, za ktorú by sa nemuselo hanbiť, ani na veľkej ESC! Klobúk dole!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>