Junior Eurovision Song Contest 2017 DĚTSKÁ EUROVIZE

Letošní Dětské Eurovize se zúčastní šestnáct zemí


Junior Eurovision Song ContestLetošního ročníku Junior Eurovision Song Contest se zúčastní šestnáct zemí. Po deseti letech se do soutěže vrací Portugalsko, naopak se odhlašuje Bulharsko a Izrael. Ohlášeny byly také změny v rámci hlasování.

Celkem šestnáct zemí se zúčastní patnáctého ročníku soutěže Junior Eurovision Song Contest. To je o jednu méně než loni.

Po deseti letech a dvou účastech se vrací Portugalsko. Dále uvidíme reprezentanty hostující Gruzie, Albánie, Arménie, Austrálie, Běloruska, Irska, Itálie, Kypru, Makedonie, Malty, Nizozemska, Polska, Ruska, Srbska a Ukrajiny.

Po loňské účasti se odhlašuje Bulharsko a Izrael.

Letošní ročník se uskuteční v neděli 26. listopadu v gruzínském Tbilisi. Oproti původním plánům nebude soutěž pořádat Palác sportu, nýbrž Olympijský palác s kapacitou 4.000 diváků, který je podle organizátorů pro tento typ akce vhodnější. Podruhé se bude show vysílat v neděli odpoledne, tj. v 16:00 středoevropského času.

Změny nastanou v rámci hlasování. Během letošního ročníku budou o výsledcích soutěže rozhodovat také uživatelé internetu. Ti budou smět od 24. do 26. listopadu ještě před samotným přenosem podpořit své favority přes oficiální webové stránky projektu. Podruhé se hlasování na internetu otevře na 15 minut po odzpívání všech písní. Kompletní online žebříček vzejde z obou hlasování v poměru 50:50 a ovlivní celkové pořadí z jedné poloviny. Druhou část hlasů bude mít na svědomí odborná porota.

V květnu v Kyjevě byly prozrazeny novinky ohledně jazykového pravidla. Nadále platí, že soutěžící budou zpívat své skladby v rodném jazyce. Použít ovšem mohou i angličtinu s podmínkou, že smí být využita maximálně ve 40% textu písně. Představeno bylo také logo symbolizující slunce a slogan Shine Bright (čes. Svítit jasně).

Aktuálně známe tři reprezentanty a jednu píseň. Většina zemí zvolí své interprety během podzimu.

Jeden komentář ke článku “Letošní Dětské Eurovize se zúčastní šestnáct zemí

  1. Myscho

    Logo nápadne pripomína dánske NF Dansk melodi grand prix akurát, že pestrofarebné!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>