Kvalifikanti prvního semifinále 2018 EUROVIZE

Letošní Eurovizi sledovalo 186 miliónů lidí


Eurovision Song ContestLetos se dívalo na tři přenosy soutěže Eurovision Song Contest celkem 186,000.000 lidí, což je o čtyři milióny více než loni v Kyjevě. Podruhé v řadě ratingy soutěže nepřekonaly hranici dvou stovek miliónů diváků, za což může především absence ruských diváků u obrazovek. Loni to bylo kvůli neúčasti země, letos kvůli semifinálové porážce a nepřítomnosti zástupce Ruska ve finále.

Celková sledovanost 186,000.000 je vypočítána pouze z čísel třiačtyřicítky účastnících se zemí. Těch přitom bylo mnohem více, jelikož přenosy živě odvysílaly i státy bez domácích zástupců. V Evropě jde například o Kosovo, ve světě se poté připojili diváci z USA, Číny nebo Kazachstánu. Loňský Kyjev si nenechalo ujít 182 miliónů zájemců, předchozí ročníky zaujaly vždy přes dvě stovky miliónů diváků.

Průměrný podíl na trhu účastnících se vysílatelů činil během finále 35,8 %. Tyto veřejnoprávní televize přitom normálně dosahují během sobotního prime-timu sharu 15,3 %.

Nejvíce se dívají mladí. V kategorii 15-24 dosáhl podíl hodnoty 43,1 %, přičemž běžně jich je v sobotu u veřejnoprávní televizní nabídky 10,6 %. Jde tak o čtyřnásobek běžných hodnot. U mladých ve věku 25-34 let byl share 35,4 %.

Online se letos na Eurovizi dívalo dalších 6,600.000 lidí ze 198 států a dalších území.

Mezi největší fanoušky Eurovize patří diváci ve skandinávských zemích, Němci, Malťané nebo země Beneluxu. Ve Švédsku je soutěž a domácí národní kolo pravidelně nejsledovanějším pořadem roku, na Islandu dokonce dosahuje podíl na trhu v konkrétních momentech až 98%, což je nejvíce ze všech států.

Naopak nadšení stále nepanuje v Česku, které s 252 tisíci zaznamenalo v poměru k počtu obyvatel jedny z nejnižších hodnot v Evropě.

Na dostupné výsledky v dalších zemích se můžete podívat zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>