The Common Linnets EUROVIZE

Letošní návraty hvězd Eurovize


Eurovision Song ContestPrakticky každý rok se na Eurovizi setkáme s několika navrátilci. Loni šlo o mnoho tváří, přičemž dvě z nich se společně setkaly na soutěži ve stejném pořadatelském městě, kterým byl Kyjev. Letošní Eurovize nebude výjimkou a my se na naše známé tváře opět podíváme o něco podrobněji.

Největší zájem ze všech navrátilců je o Alexandra Rybaka, který v roce 2009 dobyl Eurovizi se svou hitovkou „Fairytale“. Zpěvák byl dlouho rekordmanem co do počtu obdržených bodů a do dnes patří k jedněm z nejoblíbenějších vítězů. Na soutěž se několikrát pokusil vrátit v roli skladatele, nicméně uspěl až letos jako interpret. Konkurenty v národním kole mu byli další bývalí reprezentanti Norska, šlo o Stellu Mwangi z ročníku 2011 a loňského zástupce Aleksandra Walmanna.

Velký comeback hlásí i Waylon z Nizozemska. Toho jsme viděli na Eurovision Song Contest 2014 jako polovinu mimořádně úspěšného dua The Common Linnets, které Evropu zaujalo s písní „Calm After The Storm“. V projektu Waylon příliš dlouho nevydržel a brzy se vrátil ke své sólové kariéře. Letos v Lisabonu ho uvidíme samotného a nechme se překvapit, jak na své stříbro z Kodaně naváže.

Také Jessica Mauboy se na Eurovizi objevila v roce 2014, avšak jako speciální interval act z Austrálie. Všichni věděli, že je soutěž u protinožců fenoménem a proto EBU vyčlenila pro tuto zemi speciální prostor. Nikoho tehdy ale ani ve snu nenapadlo, že už o rok později budou Australané na Eurovizi soutěžit jako regulérní účastník.

Se všemi ostatními navrátilci letošního ročníku jsme se v minulosti setkali v roli vokalistů. Cesár Sampson z Rakouska byl dvakrát spojen s týmem Bulharska. V roce 2016 byl vokalistou a tanečníkem Poli Genové, o rok později hlasově doprovázel Kristiana Kostova ze zákulisí.

Stejnou roli u loňské reprezentace Bulharska měl i Vlado Michajlov, který letos svou zemi zastupuje jako člen superskupiny Equinox.

Lea Sirk je další účastnicí, která se zúčastnila Eurovize v Kodani. V roce 2014 byla vokalistkou Tinkary Kovač, o dva roky později zpívala v zákulisí vokály pro ManuEllu.

A nakonec tu máme britskou reprezentantku SuRie. Ta dvakrát spolupracovala s Belgií. Před třemi lety byla vokalistkou a tanečnicí Loïca Notteta, zatímco pro loňskou zástupkyni této země Blanche pracovala jako hudební režisérka pódiového vystoupení.

3 komentářů ke článku “Letošní návraty hvězd Eurovize

  1. Anonymní

    Omar a Laura z Estonska :D obidvaja boli uz pred tym na Ukrajine kde nepostúpili a nepostupili ani minulý rok :(

  2. Mysccho

    Waylonovi sa ani nečudujem, že v duu The Common Linnets(aj keď to bola na SK rádiovka jak vyšitá)nevydržal dlho. Jeho štýl je niekde inde!

    Admin: Ktorý dvaja účastníci ESC sa stretli vlani v Kyjeve na pódiu po 12 rokoch?L! Omar Naber(SLO) a kto bol druhý?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>