Lisabon PORTUGALSKO

Lisabon je definitivně potvrzen jako pořadatelské město


PortugalskoPortugalská televize RTP dnes definitivně potvrdila Lisabon jako pořadatelské město 63. ročníku Eurovision Song Contest. Soutěž se uskuteční v MEO Areně, o které se uvažovalo ihned po skončení letošního klání v Kyjevě.

Lisabon a jeho MEO Arenu ohlásili portugalští pořadatelé jako hostitelská místa 63. ročníku Eurovision Song Contest už během května. Na doporučení EBU se ovšem během června začaly hledat i jiné alternativy.

RTP vypsala veřejný tendr pro další zainteresovaná města, která během června a července organizátoři soutěže navštívili. Do nejužšího výběru se dostal Lisabon, Braga, Gondomar a Santa Maria da Feira. Definitivní verdikt padl dnes během speciální tiskové konference.

Eurovizi bude v příštím roce hostit hlavní město země Lisabon a jeho největší hala MEO Arena s kapacitou 20.000 diváků.

Město se chce prezentovat jako místo, které už stovky let spojuje díky oceánu Evropu se světem. Dnes je symbolem rozmanitosti a tolerance, což jsou i jedny z hlavních myšlenek samotné soutěže.

Ohlášena byla také data konání show, která se uskuteční v první polovině května. První semifinále je na programu v úterý 8.5., druhé semifinále proběhne ve čtvrtek 10.5. a na grand finále se můžeme těšit v sobotu 12.5.2018.

5 komentářů ke článku “Lisabon je definitivně potvrzen jako pořadatelské město

 1. George

  Dopadlo to tak, jak jsem očekával a je to jen dobře. Příštího ročníku se nemůžu dočkat :)

 2. Myscho

  Jj, však to bolo jasné od začaiatku, že to môže byť len v hlavnom meste. A graficky to súdiac podľa videa môže byť niečo na spôsob Atén(2006), šmrncnuté Moskvou(2009).

 3. Lucasso

  Díky bohu. Ale Portugalci jsou takoví skromní a megalomansky to nepojmou. A po výhře Salvadora spíš vsadí na komornost. Ale třeba to bude i tak fajn.

 4. Cipela

  Jsem nadšenej..po letošním průseru nás snad čeká opět kvalitní ročník :-)

 5. Jan Lomička

  Shodneme se, že jednoznačně nejlepší volba. Teď ještě přívětivý rozpočet a bude to super.
  + dle videa výše soudím, že graficky se to ponese v barvách či vlnách. Chválím.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>