Lisabon PORTUGALSKO

Lisabon je potvrzen jako pořadatelské město příští Eurovize


PortugalskoPortugalský vysílatel dnes potvrdil, že hostitelským městem Eurovision Song Contest 2018 se stane Lisabon. Oproti předchozím ročníkům nebude nová pořadatelská země vypisovat tendr. 

Po pěti letech je hned od začátku jasno. Hostitelem příští Eurovize bude portugalské hlavní město Lisabon. Potvrdila to dnes televize RTP.

Tendr na pořadatelské město vypsalo během posledních let dvakrát Švédsko, Dánsko, Rakousko a Ukrajina. V roce 2011 se ze zainteresovaných kandidátů vybíralo také v Německu a před osmi lety se mezi dvěma městy rozhodovalo Rusko. Oproti tomu například Ázerbájdžán bez rozpaků přesunul soutěž v roce 2012 přímo do své metropole.

Nejreálnější lisabonskou halou, která by soutěž hostila, je MEO Arena s kapacitou 20.000 diváků. Tu zatím pořadatelé s definitivní platností nepotvrdili.

3 komentářů ke článku “Lisabon je potvrzen jako pořadatelské město příští Eurovize

  1. yinloveyang

    Chtěla jsem do Itálie, ale možná fakt našetřím penízky do Portugalska… uvidíme, tam je to také hezké i když oceán je přece jenom něco trochu jiného než moře…..

  2. Lucasso

    Já jsem rád hlavně za to, že to bude v zemi, kde to ještě nebylo!

  3. Djkob

    Podle mě udělali to nejlepší, co mohli. V českých podmínkách (což jsou docela podobné) by taky připadala jako jediná možnost Praha. Pokud by jsme chtěli sooutěž na úrovni, ne jako letos. A ne, nejsem z Prahy :D ikdyž možná Brno i Ostrava, no…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>