Lisabon PORTUGALSKO

Lisabonské lokace eurovizních akcí a událostí


PortugalskoEurovision Song Contest není pouze samotná soutěž, ale i týdny plné doplňkové zábavy mimo pořádající arénu. Přímé přenosy show se letos uskuteční v největší portugalské hale Altice Arena. A také pro další akce byla vybrána lukrativní lisabonská místa.

Zahajovací ceremoniály Eurovize se tradičně konají v centrech pořádajících měst. Letos tomu bude trochu jinak. Nečekejme žádnou radnici ani náměstí, neboť třiašedesátý ročník show je spojen s vodou. Červený koberec, který bude letos vzhledem k designu a konceptu soutěže modrý, se potáhne podél nábřeží lisabonské řeky Tajo. Vybrán byl úsek před muzejním komplexem MAAT, kde bude Eurovize oficiálně zahájena. MAAT je nové Muzeum umění, architektury a technologie, které vzniklo v roce 2016 přestavěním Muzea elektřiny. Původní budova zde sloužila jako hydroelektrárna. Slavnostní ceremonie se uskuteční v neděli 6. května.

Eurovizní vesnice, kde se mohou návštěvníci seznámit s programem jednotlivých zemí a užít si koncerty pod otevřeným nebem, bude umístěna na Praça do Comércio (čes. Obchodní náměstí). Jedná se o jedno z největších a nejkrásnějších náměstí v centru Lisabonu, které je ohraničeno řekou Tajo. S jeho budováním se začalo v polovině osmnáctého století a jeho rozloha činí 35.000 m2. Dominantou místa je monumentální oblouk Arco da Victória a jezdecká socha krále Josefa I. Vesnice bude otevřena od 4. do 12. května a návštěvníkům nabídne i přímé přenosy Eurovize na velkoplošných obrazovkách.

Interpreti, delegace, akreditovaní novináří a fanoušci si budou užívat několikadenní program v Euroclubu. Čekají na ně koncerty, soutěže a setkávání s reprezentanty. Domovem akce se stane věhlasný lisabonský klub Lust In Rio, který se stejně jako všechny další lokace nachází u pobřeží Taja. Klub je známý tím, že nabízí vnitřní i venkovní prostory s bohatou nabídkou hudebního programu. Euroclub bude otevřen stejně jako Eurovizní vesnice od 4. do 12. května.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>