Supernova LOTYŠSKO

Lotyšsko ohlásilo dodatečného kvalifikanta druhého semifinále


LotyšskoZe druhého semifinále lotyšského kola Supernova dodatečně postupuje do finále ještě jeden interpret. Jde o Markuse Rivu s písní „This Time“, kterému měly uškodit nesrovnalosti v sobotním hlasování diváků.

Ze druhého semifinále lotyšského národního kola Supernova v sobotu postoupili Madara a Ritvars. Celý hlasovací proces ovšem doprovázely technické nesrovnalosti a také špatně uvedené titulky u jmen interpretů na webu soutěže, jejichž důsledkem bylo přidělení vyššího počtu online hlasů pro zpěváka Ritvarse na úkor Markuse Rivy.

Online hlasy byly na základě rozhodnutí pořadatelů show a zástupců televize LTV anulovány a do celkových výsledků bylo započítáno pouze bodování poroty a pořadí diváků hlasujících přes telefony. Tím se Markus Riva dostal zpětně na druhé místo a mohl být díky této skutečnosti dodatečně ohlášen za finalistu soutěže. Těmi zůstávají i oba původně ohlášení kvalifikanti.

Finálového večera Supernovy se tak zúčastní sedm namísto původně plánovaných šesti soutěžících.

Kvalifikanti druhého lotyšského semifinále:

* MADARA / Esamība
* Markus Riva / This Time
* Ritvars / Who’s Counting?

Další informace naleznete na oficiálním webu lotyšské Eurovize.

8 komentářů ke článku “Lotyšsko ohlásilo dodatečného kvalifikanta druhého semifinále

 1. Timoteij

  keď som videla, že nepostupuje, len so mňa vyletelo škodoradostné „Yes, tak ti treba..“ a potom mi ten úsmev zmrzol :D

 2. Lukino15

  Lotyšsko by malo zvážiť svoju ,,odbornú,,porotu,ktorá posiela v posledných rokoch do finále čoraz častejšie horšie a horšie songy.

 3. Myscho

  Ako sa všetci dávajú postupne na to hlasovanie, cez appky a pod. Pritom to veľakrát ešte nemá,,vychytané muchy.“ Škandál samotný dosť pokazil renomé konceptu lotyšského národného kola, ktoré sa výrazne priblížilo kasi najväčšiemu vzoru pre ESC národné výbery(švédsky MELODIFESTIVALEN)! Niekto z vnútra mal záujem diskretitovať Markusa Riva. Prosto tlačenka záujmových skupín….

  alebo to mohli spraviť práve preto, že sa im nedostal ich predikovaný reprezentant do Finále(veľmi málo pravdepodobne volili by totiž cestu priamej nominácie Markusa Rivu za reprezentanta Lotyšska 2018)

  Nech si chlapec(ešte raz) zaspieva Do finále rozhodne patrí! Len neviem, či vyhrá s týmto songom.

 4. Standa

  Markus Riva si postup do finále určitě zaslouží, jeho písnička je v pohodě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>