Eurovision Song Contest 2018 EUROVIZE

Mapa Eurovize 2018


Do doby, než budou muset všechny země podat jasné stanovisko o své účasti či neúčasti na příštím ročníku soutěže, budou zde v létě a na podzim každý měsíc k dispozici mapy s rychlým výčtem zemí, seřazených dle jejich aktuální situace. Podtržení znamená změnu oproti předchozímu měsíci.

Mapa 2018

Vysvětlivky:

Hostitelská země

* Portugalsko

Země, které potvrdily účast na příštím ročníku

* Belgie
* Dánsko
* Estonsko
* Finsko
* Francie
* Gruzie
* Irsko
* Kypr
* Litva
* Lotyšsko
* Malta
* Německo
* Norsko
* Polsko
* Rakousko
* Rumunsko
* Řecko
* Slovinsko
* Švédsko
* Švýcarsko

 Země, které se po předchozí neúčasti vrací do soutěže

* Rusko (návrat potvrzen v dubnu po ohlášeném bojkotu letošního ročníku)

Země, které se zúčastnily letošního ročníku, ale o příští účasti ještě nerozhodly

* Albánie
* Arménie
* Austrálie
* Ázerbájdžán
* Bělorusko
* Bulharsko
* Černá Hora
* Česká republika
* Chorvatsko
* Island
* Itálie
* Maďarsko
* Makedonie
* Moldavsko
* Nizozemsko
* Spojené království
* Srbsko
* Španělsko
* Ukrajina

Teoretičtí debutanti

* Lichtenštejnsko (čeká na schválení členství v EBU)
* Kazachstán (čeká na schválení plného členství v EBU)
* Kosovo (čeká na schválení členství v EBU)

Země, u kterých se předpokládá návrat do soutěže

* Turecko (země každý rok vyjednává s EBU o svém návratu)

Země, které se zúčastnily v minulosti a o příští účasti ještě nerozhodly

* Bosna a Hercegovina
* Maroko
* Monako
* Slovensko

Země, které se po letošní účasti mohou odhlásit

* Izrael (nový veřejnoprávní vysílatel zatím není členem EBU)
* San Marino (nespokojenost s pravidly a výsledky soutěže)

Země, které se po letošní účasti ze soutěže odhlásily

Země, které pokračují ve své neúčasti

* Andorra (neúčast potvrzena v květnu)
* Lucembursko (neúčast potvrzena v květnu)

Neúčastnící se země

7 komentářů ke článku “Mapa Eurovize 2018

 1. Brandon

  Znovu a znovu opakovaný omyl: proč uvádíte naší zemi pod politickým názvem, ačkoli NAPROSTO VŠECHNY ostatní země pod názvy geografickými?! Jakou užíváte logiku? Kde je konzistence? Proč se vyhýbáte faktu, že oficiální krátký název naší země je Česko a je v dnešní době již naprosto bez problémů přijímán, zejména mladší generací, jež Eurovizi sleduje především?

 2. admin

  Jde pouze o plány a přání pokračovat v účasti, nicméně každou jednotlivou účast musí vedení ČT posoudit a následně oficiálně potvrdit. Tím se chceme řídit v mapách. Nadpisy článků pochopitelně kvůli přilákání čtenářů mohou někdy vyznívat jinak. Jinak ČT je už na poli Eurovize aktivní přes sociální sítě, tudíž tam vždy obdržíte informace ihned a z první ruky, a to i ohledně potvrzené účasti (pokud pomineme předčasně uniklé informace jako o Martině Bárta apod.). O potvrzené účasti budeme posléze informovat i zde, s televizí jsme neustále v kontaktu, dění sledujeme, avšak nikoliv tak vehementně jako v předchozích letech, neboť ČT si už soutěž propaguje skrze informace a novinky sama. Vyčkejte a jakmile vedení ČT účast v Lisabonu schválí, budete o tom vědět ;)

 3. A která část titulku „Česká televize plánuje pravidelnou účast i přes nižší sledovanost.“ bere účast jako automatickou? Snad je tam jasně napsané, že ČT „plánuje“, což rozhodně nelze označit jako stoprocentní potvrzení účasti. Je to pouze určitý příslib do budoucna, že není vyloučeno, že by se mohlo v účasti pokračovat, což je, vzhledem k veskrze pozitivnímu vyznění článku ČT, celkem pochopitelná formulace.

 4. Andy

  Myslím, že těm spekulacím nahráli sami autoři článků na tomto webu. Cituji jeden z Vašich titulků u článku z 08. 05. 17: Česká televize plánuje pravidelnou účast i přes nižší sledovanost. Ačkoliv z toho, co řekli sami zástupci televize vůbec nevyplynulo, že by se Česká televize automaticky účastnila dalších ročníků, právě tento web to však takto propagoval. Česká televize pouze uvedla, opět ve stejném článku: „„Zvažujeme zapojení do Eurovize každý rok. Její sledovanost není jediným faktorem. Pravdou je, že od první účasti prošla soutěž i přístup českého realizačního týmu významným vývojem a obecně uvažujeme v dlouhodobém horizontu,“ prozradil Jan Potměšil.“ A vy jste to v titulku k článku pojali jako pravidelnou účast.

  Z toho plyne, že sám tento web a autor/autoři, kteří daný článek napsali ke spekulacím doslova pomohli. Bylo to zbytečně mylné informování čtenářů, zřejmě v návalu euforie.

 5. admin

  Česká televize zatím nic nepotvrdila. Jediné, co v této souvislosti ještě před Kyjevem padlo, je zájem v účasti pokračovat. Tato informace byla uvedena v rozhovoru pro Týdeník Televize, my ji zveřejnili na webu, od nás byla převzána webem Eurovoix a odtamtud se dostala na anglickou Wikipedii, kde je Česko s tímto odkazem označeno za potvrzeného účastníka. Pochopitelně chybně. Jakmile bude účast potvrzena, informaci vám tu hned poskytneme. Jakékoliv jiné domněnky a spekulace jsou zbytečné a pouze vyvolávají informační zmatek.

 6. Anonymní

  A kdy, kde to bylo potvrzeno? Co já vím, tak Česká televize jen řekla, že chce v projektu pokračovat, aby vybudovala tradici sledovanosti. Ale žeby řekli, že se účastní? O tom nevím.

 7. Patrik

  Ježíš to tam nemůžete napsat že i česká republika se zúčastní ESC 2018 když už to bylo potvrzeno

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>