Česká delegace ČESKÁ REPUBLIKA

Report: Martina Bárta má za sebou první týden v Kyjevě


Česká republikaMartina Bárta má za sebou první týden v Kyjevě. Jak prožívala tyto dny a kde všude divákům a fanouškům ukázala, jak skvělou zpěvačkou je? Přinášíme přehled všech akcí, doplněný o naši fotogalerii a jedno speciální video.

Martina Bárta má v Kyjevě nabitý program. Do Kyjeva přiletěla společně s většinou české delegace v neděli 30. dubna a hned druhý den ji čekaly první zkoušky a první tisková konference. Jak jsme vás už informovali, v úterý 2. května si Martina střihla malé vystoupení s vokalisty v Euro Clubu. Ve čtvrtek 4. května byly na programu druhé zkoušky a druhé tiskové konference, po kterých měla Martina v pátek dopoledne zasloužené volno.

Večer vystoupila na moldavské párty a večer opět v Euro Clubu, tentokrát v rámci párty fanouškovského klubu OGAE Ukrajina. Stejně jako v úterý zazpívala skladby „Skyfall“ a „My Turn“ a v pátek k nim přidala také „All About That Bass“. Tato píseň zazněla v a capella verzi, ve které se k Martině a vokalistům přidal i letošní hudební poradce Jan Maxián. Na koncertě vystoupili i někteří další letošní reprezentanti jako Ilinca a Alex Florea z Rumunska nebo Kristian Kostov z Bulharska. Také byli k vidění a slyšení mnozí ukrajinští umělci spojení se soutěží. Jmenujme účastníka loňského ukrajinského národního kola Vladislava Kurasova, reprezentantku z ročníku 2010 Aljošu nebo hlavní hvězdu večera – Věrku Serďučku.

V sobotu 6. května za Martinou do Kyjeva přijela její sestra Kristina Barta. Na obě čekal odpoledne společný koncert na hlavní stagi v Eurovizní vesničce. Zde byl přítomen také český velvyslanec na Ukrajině Radek Matula. Na začátku 45 minutového koncertu zazněla a capella verze české národní hymny Kde domov můj. K vokalistům se opět připojil Honza Maxián, který je pod touto verzí hymny podepsán. Zazněla mimochodem letos po půlnoci na Nový rok na obrazovkách České televize. Martina během koncertu zazpívala známé i méně známé jazzové skladby, během kterých ji doprovázela především Kristina, ale také Štěpán Janoušek, jeden z vokalistů, který je zároveň skvělým trombonistou. Nechyběl ani letošní reprezentační song „My Turn“ nebo již zmiňovaná „All About That Bass“. Po vystoupení se Martina sešla v zákulisí s českými fanoušky a dále zamířila na holandskou párty, kde novinářům poskytla několik rozhovorů.

Neděle 7. května se nesla v duchu zahajovacího ceremoniálu na červeném koberci před Mariinským palácem. Na koberci Martinu doprovázeli šéf delegace Jan Bors, asistent šéfa delegace Kryštof Šámal, head of press Martin Brož, hudební poradce Jan Maxián, letošní komentátor Libor Bouček, režisér loňského a letošního videoklipu a stagingu Uroš Trefalt, výkonný producent Jan Potměšil, Kristina Barta a také Viktor Průša – manažer realizace Centra divadelní, hudební a dětské tvorby ČT. Po ceremoniálu se interpreti s delegacemi odebrali na afterparty do Euro Clubu.

Pondělí 8. května a úterý 9. května je ve znamení kostýmových zkoušek, jury show, family show a samotného živého přenosu prvního semifinále. Ve středu 10. května Martinu čeká setkání s fanoušky v Euro Fan Café. Doufejme, že bude mít stejně tak nabitý program i v pátek a sobotu. Na tom závisí její zítřejší úspěch.

Martina Bárta během první tiskové konference


Promo materiály české delegace

Návštěvníci Eurovizní vesnice

Martina Bárta během jazzového koncertu v Eurovizní vesnici

Jan Maxián a naši čtyři vokalisté Veronika Vítová, Marta Kloučková, Michal Strnad a Štěpán Janoušek během jazzového koncertu.

Jan Maxián, Uroš Trefalt, Jan Bors a Martina Bárta během druhé tiskové konference

Martina Bárta poskytuje rozhovory po druhé tiskové konferenci

Kristina Bárta a naši čtyři vokalisté na holandské párty

OG3NE a Mans Zelmerlöw na holandské párty

Thomas G:Son a člen našeho autorského týmu Greig Watts

Martina Bárta s fanynkami v Euro Clubu


Martina Bárta na červeném koberci

Česká delegace s komentátorem Liborem Boučkem na červeném koberci


Náš reportér a prezident klubu OGAE Czech Republic Josef Štaif jako jediný zástupce v sekci pro české novináře během zahajovací ceremonie

Martina Bárta a vokalisté / Kde domov můj (koncert v Eurovizní vesnici)

Martina Bárta / My Turn (koncert v Eurovizní vesnici)

Martina Bárta / All About That Bass (koncert v Eurovizní vesnici)

Josef Štaif

Jeden komentář ke článku “Report: Martina Bárta má za sebou první týden v Kyjevě

  1. Ria van de Velde - NL

    Good Luck tonight !! I love your song very much and I keep my fingers crossed for a place in the big final !!!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>