Martina Bárta ČESKÁ REPUBLIKA

Martina Bárta poskytla první rozhovor ke své účasti


Česká republikaLetošní reprezentantka Česka Martina Bárta poskytla serveru iDnes.cz svůj první rozhovor ke své účasti na Eurovizi v Kyjevě. V něm hovoří o výběru soutěžní písně, termínech natáčení videoklipu a také o tom, co si o samotné soutěži myslí.

Česká televize měla podle Martiny Bárta vybraných pět až šest kandidátů na post našeho reprezentanta. Těm byly zaslány dvě soutěžní písně, které interpreti následně nahrávali v Praze. Na porotě bylo, aby zvolila celkového vítěze.

Jak jsme vás již informovali, první nabídnutá skladba byla od autorů loňského eurosongu „I Stand“. Podle zpěvačky se jedná o uniformovaný pop, který připomíná Katy Perry. Pokud by byl zvolen tento singl, Martina by zvažovala, že by účast na soutěži odmítla, neboť podobná tvorba jí je proti srsti.

Zvolená píseň od britských autorů jí po prvním poslechu přirostla k srdci i přesto, že se nejedná o jazz, tedy žánr, kterému se věnuje. Samotnou soutěž příliš nesleduje, loni se ale dívala kvůli Gabriele Gunčíkové. Její výkon chválí, nicméně spousta vystoupení je dle jejích slov postavená pouze na show. Výkony některých interpretů poté považuje téměř za směšné.

Videoklip k české skladbě se bude natáčet příští týden v Praze. Text bude v angličtině.

Celý rozhovor naleznete zde.

17 komentářů ke článku “Martina Bárta poskytla první rozhovor ke své účasti

 1. Morrighan

  Nesleduje to, připadá jí to místy směšné, přemýšlí o odstupu, písnička není pop ani jazz (tvrdší žánry jsou předem out, takže to bude nějaká podivnost žánru nespeifikovatelného, hádám), přitom ji nikdo vůbec nezná a navíc jde reprezentovat zemi, která jí k srdci viditelně nijak nepřirostla. Inu, nezávidím vám, Češi, a jen doufám, že naše reprezentace dopadne lépe. :/ :D

 2. Myscho

  Počkajme si na pesničku… Možno to nakoniec bude niečo ako Holandsko 2013, ale skôr sa obávam, že sa to bude dosť podobať víťaznej skladbe z vlaňajška.

 3. Esgalnor

  Hm, uniformovaný pop ve stylu Katy Perry mohl být fajn… Takhle to bude buď utahaná balada nebo něco víc indie. Nevím, no, snad to mile překvapí. Ale měla by si uvědomit, že show je na ESC hodně důležitá, že pouze zpěvem a zjevem nezaujme.

 4. Honza

  Nevím, co je na tom, že řekla, že některé výkony ji přijdou směšné… nejsou snad? :)
  Děláte, jak kdyby řekla, že 90 % je tam s.ačka.
  Prostě se vám něco nelíbí, tak tu budete dokola remcat – jen proto, že je to bóžinku zpěvačka, kterou neznáte, kterou jste nechtěli. Soudíte na základě ničeho, tedy pardon, v tomto případě už aspoň z rozhovoru z netu. :D Píseň nevyšla, nic, ale už pod každým článkem blbý kecy. Jak děcka. To zas přijde směšné mně… :)))

 5. Jirka

  Samozřejmě, i v této soutěži se dá najít kvalitní hudba. Např. Loreen – Euphoria, Lordi – Hard Rock Hallelujah a z minulého ročníku třeba Freddie – Pioneer. Ovšem i to je celkem relativní pojem, každému se líbí něco jiného, pro někoho může být kvalita na úplně opačném spektru. Ať si každý poslouchá, co chce, je to přece jeho věc. A pokud vás soutěž nebaví, nic proti, ale pak se divím, že jste si našel čas psát sem nějaký kometář ;)

 6. Lucasso

  Zeptej se těch 200000000 lidí co to baví, dacane :D Kdyby naše hudební scéna byla aspoň z 10% dobrá jako ta na ESC, tak můžem skákat radostí do vzduchu.

 7. Honza

  Brandon: ANO, rozhodně tuto hudbu poslouchám i běžně. Říct, že eurovizní hudba je kvalitní, samozřejmě nelze říct obecně. Od toho je to soutěž, aby si každý sám vybral, co považuje za kvalitní a co ne, čemu bude fandit a čemu nikoliv, co z toho bude poslouchat i běžně a co ne. To je můj pohled. Poslední roky se najde na Eurovizi mnoho kvalitní hudby.

 8. Brandon

  Vážení diskutéři,
  jako člověka, jehož hudební horizonty jsou od Eurovize na sto mil daleko, mě fascinuje, co vás vlastně na této soutěži baví? Posloucháte tuto hudbu i běžně? Připadá vám kvalitní? Pěkný den, děkuji za odpovědi.

 9. Lucasso

  Soutěžící ji tam jsou k smíchu? Nějaká úcta a respekt, jakou měli mnohem slavnější Marta, Noid a GG by nebyla?

 10. Jirka

  Nikdo jí nezná, soutěž ani moc nesleduje a zvažovala by, že by soutěž odmítla :D Koukám, že má holka nos pěkně nahoru…

 11. Vašek

  ten pop byl rozdně lepší než cokoliv jiného a když ona nechtěla zpívat pop tak předpokládám, že to bude balada -_-

  lepší by byl ten pop zpívaný Gunčíkovou !!

 12. Vašek

  přijde mi smutné jak to ona kritizeje, když lidé právě tu show v eurovizi milují !

 13. George

  Jaká škoda, že skladby Katy Perry žerou lidi po celém světě :D :D Ale žádný jazz? To jsem zvědavý a snad si o ESC zjistí víc než tam odjede :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>