Mikolas Josef ČESKO

Mikolas Josef a jeho reakce na prožitou Eurovizi


Česká republikaVelký a dlouho očekávaný příběh máme za sebou. Mikolas Josef se stal u fanoušků jedním z favoritů na post českého reprezentanta už na konci roku 2016. Loni byl pro ně už jasnou jedničkou a na začátku letošního roku se jejich velké přání konečně splnilo. Zpěvák odjel naši zemi zastupovat na nejsledovanější hudební show světa a tam dokázal, že jeho volba byla tím správným krokem. Jak on sám své zkušenosti z Eurovision Song Contest hodnotí?

„Bylo to náročné, ale maximálně jsem si to užil,“ řekl Mikolas Josef pro Expres.cz. Přiznal, že doufal ve vyšší příčky a hlasování porot nejdříve nemohl věřit. Podstatné ale pro něho je, že se dočkal obrovské podpory od mezinárodního publika. Jsou to totiž lidé, kteří nakonec nejen na Eurovizi rozhodují o úspěchu interpretů. Internetových reakcí se nicméně snažil spíše vyvarovat. Dříve si moc připouštěl kritiku, nyní si chce jít především vlastní cestou.

„Letošní Eurovize mi přišla asi nejsilnější za poslední léta. Švédsko mělo například naprosto famózní song, Kypr také překvapil a pak samozřejmě vítězný Izrael,“ přiznal dále zpěvák pro Expres.cz a pohovořil i o politice, která je se soutěží často spojená. Podle Mikolase není Eurovize apolitická a asi ani nikdy nebude. Dodává, že je to logické, jelikož jde o souboj zemí. Vzájemné podpoře mezi sympatizujícími státy se tak dá těžko zabránit. Nemyslí si ale, že by politika letošní výsledky nějak závratně ovlivnila.

„Vyhodili mě z umělecké školy a pak mě málem dokonce vyhodili i z hudebky ze střední školy, a protože se nejlépe učím ze svých chyb v životě, rozhodl jsem se svůj outfit na Eurovizi pojmout ve stylu school boy a ukázat tak, že se plno věcí můžeš naučit sám i bez školy,“ řekl pro internetový pořad Telebrity. Tam také odmítl slova moderátorky, která vítězku Nettu označila za izraelskou slepici. Naopak přiznal, že si výkonu zpěvačky a práce izraelského týmu nesmírně váží.

„Maminka s tatínkem jsou nesmírně šťastní. Byli tam s námi, kromě nich také brácha, ségra, moje malá neteř a strejda,“ prozradil dále v Telebritách. Tento týden cestuje do Mnichova, v pátek do Londýna a nakonec na dva až tři týdny do Los Angeles. Tam už začne s nahráváním nové tvorby. Pomáhat mu budou producenti, kteří dříve spolupracovali například se Selenou Gomez nebo Zaynem Malikem. Do Ameriky se poté natrvalo odstěhuje na konci léta.

„Je to pořád hodně stresu, ale lidi jsou skvělí. Když se vrátí bývalý pouliční umělec a čekají na něj lidi, tak to je něco nepopsatelného. Pořád ještě nevím, jak se o tom mám vyjadřovat. Hodně toho cítím, ale málo toho můžu říct. Je to pro mě silný,” okomentoval pro Super.cz zážitky ze soutěže a také dojmy ze svého pondělního koncertu pro fanoušky. Mikolas přiznal, že se dočkal podpory i od velkých jmen české hudební scény. Volala mu například Lucie Bílá nebo Helena Vondráčková.

„Já bych si vztah přál, ale zatím ještě nepřišla ta pravá. Čekám. Nemám nějaký jasný typ, jde mi o to, abych si s ní v klidu pokecal a byla hodná. Jaký to potom bude mít vliv na marketing, je mi úplně jedno,“ řekl na závěr pro Expres.cz. Ukončil tak spekulace, které o něm kolovaly po internetu. Hledá pro sebe jen a pouze dívku.

Mikolas Josef má za sebou první etapu své mezinárodní kariéry. Jak se budou rozjíždět ty další, pro vás pochopitelně budeme sledovat.

2 komentářů ke článku “Mikolas Josef a jeho reakce na prožitou Eurovizi

  1. Grobian

    Že chce v L.A. pracovat na nahrávkách je jedna věc, že se tam chce stěhovat (v článku se sice píše že „natrvalo,“ ale podle jeho vyjádření v různých rozhovorech spíš jen na dobu, dokud z toho nevzejde deska) druhá. Taky si myslím, že po Eurovizi by dávalo mnohem větší smysl zaměřit se na Evropu. Kout železo, dokud je žhavé, jak se říká. Rozumím sice logice toho, že kdo se prosadí na americkém trhu, bude automaticky známý i v Evropě, ale pokud se mu nepodaří prosadit tak jak si představuje, tak tím de facto zahodí všechny šance které teď má a které už za rok třeba mít nebude. Obávám se, že si Miky Spojené Státy poněkud romantizuje.

  2. luks

    Mezinárodní úspěch mu přeju, je logické, že se odstěhuje do USA, protože odsud se kariéra dělá asi těžko. Na druhou stranu mě mrzí, že ho tu jen tak neuvidíte. Když máte rádi české interprety není problém je vidět několikrát ročně, tady ztuha

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>