Eurovision Song Contest 2018 EUROVIZE

Nadcházející Eurovize se zúčastní 43 zemí


Eurovision Song ContestPříští ročník Eurovize by měl vyrovnat dosavadní rekord soutěže 43 zemí z ročníků 2008 a 2011. Informovala o tom portugalská televize RTP. Kompletní seznam účastníků zatím nebyl zveřejněn.

Celkem 43 zemí se má zúčastnit 63. ročníku soutěže Eurovision Song Contest, která se příští rok uskuteční v portugalském Lisabonu. Informovala o tom pořadatelská televize RTP. Jde o rekordní číslo, kterého bylo dosaženo už v letech 2008 a 2011. Letos se do Eurovize zapojilo 42 zemí.

Kompletní seznam účastníků zveřejní EBU později. Předpokládá se ovšem, že půjde o stejnou sestavu států jako letos s připojením Ruska. Svou účast zatím oficiálně nepotvrdila Arménie, Makedonie a Moldavsko.

RTP zároveň prozradila další detaily nadcházející Eurovize. Pohlednice se budou točit v Portugalsku a představí nejzajímavější lokace země. Prim v nich opět budou hrát jednotliví reprezentanti, kteří daná místa navštíví.

Přípravy v hostitelské Altice Areně budou zahájeny 1. dubna. Organizátoři tak budou mít necelý měsíc na vybudování pódia a technického zázemí. První zkoušky budou zahájeny už na konci dubna.

3 komentářů ke článku “Nadcházející Eurovize se zúčastní 43 zemí

  1. Anonymní

    Macedonsko asi odpadne lebo má dlhy, čo mi pripomína Rununsko 2016, a Bosnu …ale potom nechápem kto je 43 účastníkom keď Fyrom asi nebude, čo sa týka Ruska, Moladavska pravdepodobne na 80 percent budú súťažiť, aj Armensko potvrdilo už dnes .MoŽno sa.dočkáme aj Kazachstanu

  2. HonzaCZE

    Nevím… Pořád nějak cítím v kostech, že někdo z těch čekaných zemí odpadne a místo něho bude nakonec Kazachstán… Proč by jinak zrovna letos bylo číslo dříve než seznam?

  3. Myscho

    Pevne verím, že už padne tá 43 účastníkov(neviem, či je tam zarátane už aj Arménsko, Macedónsko a Moldavsko), Lebo vlani bojkotovalo ESC Rusko, predvlani bolo diskvalifikované Rumunsko a povedzme si, ak by Austrália nebola už de facto pravidelným účástníkom ESC „43“ by ani na budúci rok nepadla.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>