Unser Lied für Lissabon NĚMECKO

Německé písně jsou online


NěmeckoNěmecko, které se na Eurovizi v posledních letech potýká s tristními výsledky, se rozhodlo pro výrazné zásahy do formátu národního kola. Soutěž Unser Lied für Lissabon se skládá z několika výběrových fází, na kterých spolupracují stovky odborníků. Aktuálně si můžete přehrát písně všech šesti finalistů.

Ačkoliv se německého kola v posledních letech zúčastnily takové hvězdy jako Söhne Mannheims, Unheilig, Avantasia, Oceana, Gregorian nebo původně interně zvolený Xavier Naidoo, diváci si pro reprezentaci země pravidelně volili méně známé začínající zpěvačky. Ty poté na Eurovizi pravidelně končily na nejnižších příčkách. Televize ARD se proto rozhodla pro zásadní obměnu formátu celé soutěže.

Do nacházejícího německého výběru Unser Lied für Lissabon se přihlásilo přes 4.000 interpretů. Hudební experti nejprve zvolili 211 nejlepších kandidátů, kteří předstoupili před tzv. Euro panel. Ten tvoří sto Němců různého věkového a sociálního složení tak, aby co nejvěrněji kopíroval pestrou škálu diváků samotné Eurovision Song Contest. Zvoleno bylo sedmnáct hudebníků, kteří se zúčastnili několikadenního workshopu, během kterého pracovali s několika odborníky na technice zpěvu a choreografii. Finálovou šestici následně vybírali opět členové Euro panelu a také dvacítka mezinárodních porotců. Mezi nimi nalezneme osobnosti, které minimálně jednou zasedly do jury v národních kolech svých zemí.

Ivy Quainoo má rodiče z Ghany a je první vítězkou Hlasu Německa. Se svou první deskou a příslušnými singly ovládala několik týdnů německý prodej. Oproti tomu Natia Todua pochází z Gruzie a vyhrála zatím poslední sedmou sérii stejné soutěže. Německého Hlasu se zúčastnil také Michael Schulte, který se s jednou skladbou dokázal prosadit i na rakouském a švýcarském trhu. Ve všech třech státech je velmi populární skupina voXXclub, která kombinuje folk s moderní hudbou. Pětice zpěváků byla už třikrát nominovaná na cenu ECHO. Ryk, vystupující dříve jako Foxos, je známý kromě zpěvu také jako režisér, producent a skladatel. Posledním finalistou soutěže je začínající Xavier Darcy s britskými a francouzskými kořeny.

Na šestici interpretů v lednu čekal třídenní songwriting camp, během kterého pracovali s významnými domácími a zahraničními skladateli a producenty na svých soutěžních písních pro finále show Unser Lied für Lissabon. To se uskuteční už ve čtvrtek 22. února. O celkovém vítězi budou rozhodovat televizní diváci, Euro panel a dvacetičlenná zahraniční porota.

Finalisté německého kola:

* Ivy Quainoo / House on fire
* Michael Schulte / You let me walk alone
* Natia Todua / My own way
* Ryk / You and I
* voXXclub / I mog di so
* Xavier Darcy / Jonah

Soutěžní písně si můžete poslechnout zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu německé Eurovize zde.

11 komentářů ke článku “Německé písně jsou online

 1. Anonymní

  Za mňa tieto 3
  Ivy Quainoo / House on fire
  * Ryk / You and I
  * Xavier Darcy / Jonah

 2. Zcela jednoznačně voXXclub, pak na stejné úrovni Michael Schulte a Natia Todua… dále v pořadí Ryk, Ivy Quainoo a Xavier Darcy. :) Ale se všemi songy jsem spokojen, jako jsem u Německa nebyl snad nikdy. BRAVO!

 3. myscho

  pamätáte si národné finále 2013 a kapelu La BrassBand, jak bola pretlačovaná poroto? A nakoniec to vyhra len vďak diváckemu hlasovaniu CASCADA? Jak poznám nemeckú náturu, tak budu tam tlačiť tí akože odborníci ,,na slanú vodu“(ehm, ehm porota) tak si myslím, žde nás čaká niečo podobné len v prevedení voXXclub/I mog di so. len dúfam, že nakoniec zvíťazí zdravý rozum a pošlú tam:
  * Ivy Quainoo / House on fire
  * Michael Schulte / You let me walk alone
  * Xavier Darcy / Jonah( ten by mohol odobrať časť hlasov Dánovi RASSMUSEN-ovi v prípade, že on postúpi do finále)!

 4. HonzaCZE

  Je to neskutečně našlapané, líbí se mi snad všechno kromě House on Fire.
  1. voXXclub
  2. RYK
  3. Michael
  4. Xavier
  5. Natia

 5. Sandra

  Rozhodně bych se nezlobila, kdyby vyhrál/i: voXXclub, Ryk nebo Xavier Darcy. Jejich písně mě zaujaly nejvíce. Ale kdybych si musela vybrat jenom jednoho – tak vyhrává voXXclub.
  Ivy má nádherný hlas, ale nezajímavou píseň, My Own Way mi připomíná Perfect Life a Michael Schulte je příliš nudný.

 6. Anonymní

  Michael Schulte 100%, Voxxclub se mi taky líbí, ale na eurovizi je asi nechci :D

 7. Standa

  Slyšel jsem je, nejsou špatné, ale není to žádná bomba. Mým favoritem je Ivy Quainoo / House on fire, je ovšem otázka, jak bude zpívat naživo. Líbí se mi i Natia Todua / My own way, případně Michael Schulte / You let me walk alone.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>