Will Ferrell EUROVIZE

Netflix připravuje film o Eurovision Song Contest


Eurovision Song ContestEurovision Song Contest je fenomén a už mnohokrát se jej tvůrci snažili dostat na filmové plátno. Velkolepé plány se ovšem dočkají své realizace až nyní. Netflix plánuje natočit komedii o prostředí této hudební soutěže s Willem Ferrellem v hlavní roli.

V minulosti chtěl o Eurovizi natočit film například britský komik Sacha Baron Cohen. Satira tvůrce snímků jako jsou Ali G Indahouse, Borat nebo Diktátor by ovšem fanoušky soutěže pravděpodobně příliš nepotěšila.

První film o Eurovision Song Contest nakonec vznikne pod taktovkou online filmové platformy Netflix. O scénář a hlavní roli se postará oblíbený americký komik ze Saturday Night Live Will Ferrell, kterého mohou diváci znát i ze snímku Starsky & Hutch nebo seriálu Kancl.

Ferrell byl přítomen letošní Eurovizi v Lisabonu a sbíral potřebné podklady v zákulisí projektu. V kontaktu byl i s několika letošními interprety. A jak se americký herec a scénárista dostal k evropské hudební show? Jeho manželka pochází ze Švédska, kde je Eurovision Song Contest největší kulturní událostí roku. Soutěž společně sledují od roku 1999 a Will Ferrell se do ní okamžitě zamiloval.

Jeho film bude komedií, avšak nikoliv satirickou. Tvůrci mají k největší hudební akci světa respekt a budou se snažit zachytit především humorné momenty při náročných přípravách organizátorů a samotných reprezentantů.

Jeden komentář ke článku “Netflix připravuje film o Eurovision Song Contest

  1. luks

    No… určitě to bude sranda, ale čekat, že zrovna tento herec to bude brát s respektem? :D Tomu může věřit málo kdo… Takže brát to hodně s nadhledem a nerozčilovat se… těch důvodu tam bude asi dost ….. Vůbec bych se nedivil, kdyby tam byla přímá satira Mikolase :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>