Netta IZRAEL

Netta dlouhé týdny bojovala o výběr jiné písně


IzraelOdkrývají se další tajemství vítězné písně letošní Eurovize. Reprezentační singly jsou vítězům izraelského kola přidělovány a předchozí interpreti s nimi neměli problém. Netta ovšem s vybranou skladbou „Toy“ spokojená nebyla a chtěla zazpívat vlastní tvorbu.

Režisér talentové show Rising Star, která slouží jako izraelské národní kolo, Joav Cafir v rozhovoru pro deník Jediot Achronot prozradil, že se vítězka soutěže Netta předvybrané písni „Toy“ dlouho bránila.

„Neumíte si představit, co všechno jsme si s ní museli vytrpět,“ řekl Cafir a dodal, že zpěvačka velmi stála o to, aby mohla v Lisabonu zazpívat svou vlastní skladbu. Tu napsala speciálně pro Eurovizi a dala ji k posouzení odborné komisi. Ta ale na svém verdiktu trvala a pro soutěž s definitivní platností vybrala singl „Toy“.

„Nic k té písni necítím, není moje. Neumím si představit, jak ji na scéně ztvárním,“ trvala si na svém Netta. Srdce porotců ovšem neobměkčila a jejich rozhodnutí přijala se slzami v očích.

Odjela společně s celým týmem do studia a začala na singlu pracovat. Podle Cafira jeho koncept rozdělila na jednotlivé části a začala je přeměňovat. Kompletně změnila prvních dvacet sekund a před refrény, kde se v originální verzi zpívá (více informací zde), přidala své unikátní hlasové prvky, které připomínají slepičí kdákání. Přesto nebyla s výsledkem spokojená.

Netta se s písní nemohla ztotožnit ani během natáčení klipu. „Ta skladba mě bude doprovázet po celý život,“ postěžovala si. Nakonec se jí přesto rozhodla dát šanci, poslouchala ji celé hodiny dokud se nestal zázrak. Zamilovala si ji.

„Ona nepřemýšlí standardně. Je to hudební génius a ti nejsou obyčejnými lidmi. Musíte je brát takové, jakými jsou. Během příprav nejednou prosila, aby se píseň změnila. Ona prostě přesně ví, co chce. Když jsme přijeli do Lisabonu, pronajali jsme si tělocvičnu a začali připravovat taneční vystoupení. O všem rozhodovala Netta, my jsme seděli v koutě a čekali, dokud pro sebe a tanečníky nevymyslí pódiovou prezentaci. Promýšlela každý detail svého vystoupení, protože přesně věděla, jak bude co na obrazovce vypadat. Je to superhvězda,“ prohlásil Cafir.

Ten také přiznal, že musel být na zpěvačku po celou dobu tvrdý, jelikož chtěla rozhodovat i o tom, co nebylo možné. Její komplikovanou povahu poznal už během natáčení izraelského kola a díky svým zkušenostem věděl, jak s ní pracovat.

Dnes všechno vnímá jako osud. Ve finále domácího výběru nově rozhodovali kromě diváků i porotci. Kdyby se pravidla nezměnila, odjel by zemi reprezentovat Jonathan Margui. Stejně tak je rád, že singl „Toy“ přes všechen odpor Netty prosadil. Díky němu se Eurovize v příštím roce přesouvá do Izraele, čehož si už je i vítězka soutěže velmi dobře vědoma.

3 komentářů ke článku “Netta dlouhé týdny bojovala o výběr jiné písně

  1. luks

    Tak ona je to co vyhrálo, ta písnička sama o sobě není zrovna velký zázrak. Dokázala to skvěle prodat

  2. Majo

    Je sranda, že práve teraz hlási svetonázor v piesni, ktorú ani nechcela..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>