Netta IZRAEL

Netta ve své písni upozorňuje na šikanu a práva žen


IzraelAčkoliv píseň „Toy“ i její text vznikly dávno předtím, než Netta vyhrála izraelské kolo, zpěvačka se s ním ztotožnila i skrze své vlastní životní zkušenosti. Skladba chce bojovat proti šikaně a za práva žen. Nikdo by totiž neměl být hračkou někoho jiného.

Netta se se šikanou setkala už v dětství a ani v pubertě se svých trýznitelů nezbavila. Chtěla zapadnout mezi své vrstevníky a to tak, že se snažila být jako oni. Nikdy se jí to úplně nepodařilo a o to více se cítila zapomenutá. Nyní ví, že to byla chyba. Každý by měl být sám sebou, věřit ve své schopnosti a být na své odlišnosti hrdý, ať už se to týká vztahů mezi přáteli, kolegy nebo i mezi muži a ženami.

„Nebyla jsem populární dítě. Byla jsem velmi citlivá, měla jsem duši umělce, ale nestála jsem o to. Nechtěla jsem být odlišná, zvláštní nebo něčím speciální. Chtěla jsem mít pouze přátele a bar micva jako všichni ostatní. Chtěla jsem také nosit stejné oblečení jako ostatní, mluvit jako ostatní a cítit se jako všichni ostatní. Nic ale u mě nebylo normální, v ničem jsem nebyla jako lidé kolem mě. Jakmile někdo u druhého vycítí, že je jiný, začne se ho bát a dá od něho ruce pryč. Přesně tento pocit jsem měla celé dětství až do konce střední školy.“

Nyní je Netta na svou odlišnost hrdá. Netrápí se svou váhou ani vzhledem, naopak z nich dělá přednosti. Je také hrdá na to, že je žena. Evropa to ocenila a udělala z ní další vítězku prestižní hudební soutěže. Zpěvačka proto doufá, že její píseň „Toy“ bude inspirovat další, kteří nyní zažívají to, co ona ještě před pár lety.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>