Francesco Gabbani EUROVIZE

Nominace na MTV EMA jsou opět plné interpretů Eurovize


Účastníky soutěže Eurovision Song Contest opět nalezneme v nominacích na ceny MTV Europe Music Awards. Pojďte se společně s námi podívat na to, kdo všechno se bude ucházet o vítězství ve své lokální kategorii.

Součástí hudebních cen MTV EMA je pravidelně i kategorie Nejlepší evropský počin. Do té jsou nominováni interpreti, kteří zvítězí ve své regionální kategorii v konkurenci celkem pěti muzikantů. Každý rok mezi nimi nalezneme i několik tváří z Eurovize a národních kol.

Nejvíce nominovaných účastníků Eurovision Song Contest nalezneme mezi Nejlepšími maďarskými počiny. Konkrétně jde o Jociho Pápaie (2017), Freddieho (2016) a Magdi Rúzsu (2007).

Kategorie Nejlepší italský počin letos nemůže být bez fenoménu, kterým se stal Francesco Gabbani (2017).

Nadále se na výsluní drží i Amir (2016), který je stejně jako loni nominován v kategorii Nejlepší francouzský počin.

Nejlepším belgickým počinem se může stát Loïc Nottet (2015), kterého i britští hudební kritici označují za jeden z největších evropských objevů posledních let.

Dvě zpěvačky z Eurovize nalezneme v kategorii Nejlepší jaderský počin, který sdružuje interprety převážně ze zemí bývalé Jugoslávie. Konkrétně jde o Chorvatku Ninu Kraljić (2016) a bývalou členku srbské skupiny Moje 3 (2013) Saru Jo.

O Nejlepší ruský počin bojuje Jelena Těmnikova z girl bandu Serebro (2007).

Mezi nominovanými nalezneme i účastníky národních kol. Jde například o Margaret (Polsko 2016) nebo Gabi Tóth (Maďarsko 2017). Další země, včetně těch neevropských, nominují takové hvězdy jako jsou Lorde, Bruno Mars, The Weeknd, Ed Sheeran, Lost Frequencies, Justin Bieber, Zara Larsson, Little Mix, Kygo, Tiziano Ferro nebo Taylor Swift.

Česko a Slovensko se předávání cen již neúčastní, a to z důvodu zrušení lokální verze stanice MTV.

Předávání MTV European Music Awards proběhne 12. listopadu v Londýně.

Pro své favority můžete hlasovat zde.

Jeden komentář ke článku “Nominace na MTV EMA jsou opět plné interpretů Eurovize

  1. Pingback: Ceny MTV EMA opět putují k interpretům z Eurovize | ESCPORTAL

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>