IPBC IZRAEL

Nový izraelský vysílatel požádal o členství v EBU


IzraelNad budoucností Izraele visí otazník. Dosavadní veřejnoprávní vysílatel IBA ukončil během druhého květnového týdne své vysílání finálovým přenosem Eurovize a od pondělí 15. května byl nahrazen novou společností IPBC. Ta aktuálně není členem EBU.

Zrušení televize IBA a její nahrazení novým vysílatelem IPBC plánovala izraelská vláda už během dubna. K plánované reorganizaci nakonec došlo ve druhém květnovém týdnu v době konání soutěže Eurovision Song Contest. Vysílání původní stanice bylo ukončeno a mimořádně spuštěno pouze při přímých přenosech druhého semifinále a velkého finále Eurovize (více se dočtete zde).

Nová televizní společnost IPBC zahájila své vysílání v pondělí 15. května. Zatím není členem EBU a svým programem se chce zaměřovat především na zábavu. Podle původních plánů nepočítala s vysíláním zpravodajských pořadů, což je jedna z podmínek pro členství v Unii veřejnoprávních vysílatelů. Bez něho se nelze Eurovize účastnit.

Budoucnost Izraele byla nejistá, avšak začíná se vyvíjet pozitivním směrem. IPBC zařadila do svého programu zpravodajské relace a minulý týden požádala o členství v EBU. Po posouzení všech náležitostí by měl být verdikt vynesen na setkání představenstva unie na konci roku. Pokud bude členství nové izraelské televize schváleno, bude země moci vyslat svého reprezentanta na Eurovizi opět v příštím roce.

3 komentářů ke článku “Nový izraelský vysílatel požádal o členství v EBU

  1. Anonymní

    Mám rád Izral ale vďaka tejto správe skončil 23 vo finále …keďže v semi.skončil 3 :D obrovský rozdiel a ktovie akoby dopadol.kebyže sa nezruši starý vysielateľ,na druhej strane škoda ..čakal som.že Marocco a Lebanom prídu :D

  2. Myscho

    Čo som Vám hovoril. Opakuje sa príbeh gréckeho NERIT-u resp ERT. Rok je dlhá doba. Všetko bude.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>