OGAE

O klubu

Vítejte na stránkách oficiálního českého fanklubu Eurovize OGAE Czech Republic. Do rodiny OGAE jsme se přidali v roce 2015!

Ve většině zemí evropského kontinentu a okolí se nachází oficiální fanklub OGAE, který sdružuje fanoušky Eurovize. Název vznikl z prvních písmen názvu Organisation Générale des Amateurs de l’Eurovision. Celkem jich na světě funguje 45 s tím, že mezi nimi nalezneme několik rarit. Svůj klub míval neúčastnící se Libanon, země bez vlastního fanklubu zaštiťuje OGAE Zbytek světa a nesmíme zapomenout na to, že v Německu mají oficiální fankluby OGAE dva.

Členové jednotlivých klubů se scházejí několikrát do roka při příležitosti oslav, koncertů nebo hlasování. OGAE pořádá pravidelně několik soutěží, mezi které patří například OGAE Second Chance Contest, OGAE Video Contest či pravidelné sestavování žebříčku popularity daného ročníku Eurovize. S kluby výrazně spolupracují vysílatelé při volbě reprezentantů a oficiální fanoušci mají možnost získat zvýhodněné balíčky vstupenek na Eurovizi, přístup na doprovodné akce a také fan akreditace, díky kterým si soutěž užijí mnohem intenzivněji.

Čeští fanoušci se na našich stránkách scházejí již od roku 2007 a bylo jen otázkou času, kdy právě u nás český klub OGAE vznikne. Po mnohaletých debatách jsme se v roce 2013 spojili s kolegy z řeckého a rakouského klubu, abychom obdrželi prvotní informace o fungování celého projektu. Na základě jejich rad jsme o rok později založili Český fanklub Eurovize, který byl nezbytný pro naše přijetí do rodiny OGAE. V tu dobu byl schválen klub na Slovensku, jejíž členové nám také ochotně pomáhali. Na webu jsme rozjeli nábor oficiálních členů, kterých aktuálně máme přes třicet. A to není zanedbatelné číslo. Během roku fungování fanklubu jsme společně uspořádali několik společných setkání, vyrazili na koncerty účastníků Eurovize a zkusili nanečisto hlasování v oficiálním žebříčku OGAE pro Eurovision Song Contest 2015.

V květnu náš tým ve Vídni odprezentoval před dalšími kluby nejen roční činnost Českého fanklubu Eurovize, ale i dosavadní aktivitu českých fanoušků. Kromě společných projektů bylo důležité zmínit i naši snahu o propagaci soutěže v České republice. Devět let fungování našeho webu s celkovou návštěvností ve sta tisících čtenářů nepotřebuje další komentář. Zahraniční představitelé klubů OGAE byli nadšeni a jednoznačně nás přijali mezi sebe. Od května 2015 funguje oficiální klub OGAE Czech Republic!

V srpnu nás čeká první konvent, během kterého budeme volit vedení klubu a budeme schvalovat oficiální stanovy. Vznik klubu není jen kratochvílí, jde o náročné úřadování a registrovat se budeme na Ministerstvu vnitra. Všechny sounáležitosti se musí podrobně sepsat a v souladu se zákonem je musíme nechat úředně ověřit. Jelikož nám členství přinese mnoho výhod a příležitostí, je potřeba se na vše pořádně připravit.

I Vy se můžete stát našimi členy. Kromě minimálních povinností je pouze na Vás, jak aktivní v klubu budete. Pokud jste ovšem velkými fanoušky Eurovize a máte zájem o nezapomenutelné chvíle s výhodami pro OGAE kluby nejen v době konání soutěže, rozhodně byste neměli u nás chybět. Všechny potřebné informace ke členství naleznete ve článcích v rubrice OGAE.

Věřte, že pro Vás připravujeme spoustu zajímavých akcí, během kterých se setkáte nejen s dalšími příznivci Eurovision Song Contest u nás a v zahraničí, ale i se samotnými interprety. A to za to stojí!