Pavel Callta ČESKO

Písni Pavla Callty byla udělena výjimka EBU


Česká republikaVčera pár hodin po zveřejnění písní českého národního kola vyšlo najevo, že se jedna ze soutěžních skladeb dočkala své premiéry před povoleným termínem 1. září 2017. Šlo o singl „Never Forget“ od Pavla Callty, který ovšem z domácího výběru vyřazen nebude. Podle České televize mu byla udělena výjimka.

Pavel Callta představil publiku svou soutěžní skladbu „Never Forget“ už během svých letních koncertů. Píseň zazněla v jeho podání například v Brně nebo Opočně (psali jsme zde).

Ačkoliv pravidla jasně stanovují, že se singly pro Eurovizi smí zveřejňovat až po stanoveném datu, interpretovi hrál do karet fakt, že s ním vystupoval v neoficiální živé verzi a navíc s českým textem.

V podobných případech EBU v posledních letech bývá tolerantní a skladby ze soutěže nevyřazuje. Stejně se tomu stalo i v případě Pavla Callty. Kreativní producent české delegace Jan Potměšil nám dnes potvrdil, že eurosongu „Never Forget“ byla ze strany EBU udělena výjimka a národního výběru se tak smí zúčastnit.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>