Elina Nechayeva EUROVIZE

Pohled na zahraniční ankety 2018 (5.)


Eurovision Song ContestDnes pokračujeme v našich tradičních pohledech na zahraniční ankety. Podíváme se na to, jak se daří jednotlivým interpretům v hlasování na internetu a zaměříme se i na prognózy bookmakerů. Zvláštní důraz budeme pochopitelně klást na reprezentaci České republiky.

Eurovisioon

Na webu Eurovisioon.ee každý návštěvník jednoduše sestavuje svoji top desítku, na základě které se jednotlivým zemím přičítají body dle eurovizního systému. Na těchto stránkách poté kromě interního hlasování probíhá i velká anketa, která sčítá výsledky žebříčků z dalších stránek a tvoří jednu komplexní mezinárodní hitparádu. Na ní se podíváme v některém z dalších dílů našeho seriálu.

Dnes se zaměříme na hlavní anketu tohoto estonského webu a to v rámci všech tří soutěžních večerů. Začínáme prvním semifinále, které by s přehledem vyhrál Izrael. Česko je na skvělém čtvrtém místě. Poslední je Island.

01. Izrael
02. Belgie
03. Řecko
04. Česko
05. Estonsko
06. Kypr
07. Bulharsko
08. Finsko
09. Rakousko
10. Bělorusko

Podle hlasujících je ze druhého semifinále nejlepší Dánsko. Nejméně se věří San Marinu.

01. Dánsko
02. Švédsko
03. Ukrajina
04. Austrálie
05. Srbsko
06. Maďarsko
07. Polsko
08. Nizozemsko
09. Slovinsko
10. Rusko

A pojďme se podívat na celkové výsledky. Eurovizi by podle hlasujících na webu vyhrál Izrael, následovaný Belgií a Francií. Česká republika by skončila pátá a na poslední příčce je San Marino. Jen pro zajímavost, ani jedna z písní druhého semifinále se nedostala mezi deset nejlepších.

01. Izrael
02. Belgie
03. Francie
04. Řecko
05. Česko
06. Estonsko
07. Kypr
08. Itálie
09. Bulharsko
10. Finsko

Sechuk Jury

Na webu Sechuk.com nalezneme každý rok žebříček popularity, který tvoří dvě speciální fanouškovské poroty – jedna britská a jedna mezinárodní. Největším favoritem jury je Belgie. Česku se tentokrát nedařilo, je až třicáté. Nejhůře dopadlo San Marino.

01. Belgie
02. Finsko
03. Austrálie
04. Rakousko
05. Německo
06. Albánie
07. Nizozemsko
08. Řecko
09. Francie
10. Dánsko

Bookmakeři

Dnes se podíváme na to, kdo se stane podle bookmakerů celkovým vítězem. Nikoliv ovšem z pohledu konkrétní země. Vyhraje v Lisabonu interpret, který postoupí ze semifinálového večera? Podle sázkové kanceláře SportingBet je to pravděpodobnější než vítěz z řad automatických finalistů.

1. Eurovizi vyhraje semifinalista (1.13)
2. Eurovizi vyhraje automatický finalista (5)

Bookmakeři ze společnosti BWin to vidí velmi podobně, avšak s důrazem na to, že se vítězem stane interpret z prvního semifinále.

1. Eurovizi vyhraje účastník prvního semifinále (1.13)
2. Eurovizi vyhraje účastník druhého semifinále (5)
2. Eurovizi vyhraje automatický účastník finále (5)

V posledních letech jsem si zvykli na to, že vítěz hlasování diváků Eurovizi nevyhrává. Loni se to podařilo, nicméně v roce 2016 zvítězila země, která dokonce neskončila první ani u diváků, ani u porot. Podle kanceláře BWin je reálnější, že letos favorit veřejnosti zvítězí.

1. Vítěz diváckého hlasování Eurovizi vyhraje (1.65)
2. Vítěz diváckého hlasování Eurovizi nevyhraje (2.1)

A pojďme se podívat jak po čtyřech promo akcích vypadá aktuální top desítka favoritů.

01. Izrael
02. Bulharsko
03. Česko
04. Estonsko
05. Austrálie
06. Švédsko
07. Francie
08. Norsko
09. Belgie
10. Řecko

Jeden komentář ke článku “Pohled na zahraniční ankety 2018 (5.)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>