ČT ČESKÁ REPUBLIKA

Polské informace o domácích skladatelích byly smyšlené


Česká republikaNedávno jsme vás informovali o tom, že by Česká televize měla v souvislosti s nadcházejícím ročníkem Eurovize oslovovat pouze domácí autory hudby. Se zprávou přišel polský web Eurowizja.org. Nás pochopitelně zajímalo, jak moc se tyto informace zakládají na pravdě. Odpověď nám poskytl šéf české delegace Jan Bors.

Informace z polských stránek Eurowizja.org hlásaly, že Česká televize osloví pro příští ročník Eurovize po vzoru Portugalska pouze domácí skladatele. Ve skutečnosti ale tomu tak není. Článek polských redaktorů vycházel z dřívější komunikace s českou delegací, během které se hovořilo o možnostech národního výběru. Potvrzená sázka na české autory je ovšem pouze domněnkou a chybnou dedukcí.

Jaká je tedy aktuální situace v České televizi? Na to nám odpověděl vedoucí naší delegace Jan Bors. Projekt pro Eurovision Song Contest 2018 se připravuje už od května. Cílem bylo nalézt ideální cestu, která by českou účast opět posunula o krok dále. Na konkrétní detaily výběru reprezentanta a písně si ovšem budeme muset počkat.

Do kdy? Projekt národního výběru je připraven, nicméně zveřejněn bude až v momentě, kdy jej oficiálně schválí Česká televize. V současné době zatím není potvrzena ani účast Česka v Lisabonu. Podle Jana Borse je ale pravděpodobná. Předběžné přihlášky se posílají do 15. září. Během podzimu je možné je v případě potřeby dodatečně zrušit.

Fanoušci se budou mít na co těšit. Pokud vedení vysílatele schválí plány delegace, dočkají se příznivci soutěže společně s oficiálním tiskovou zprávou jednoho překvapení v podobě dárku.

Jeden komentář ke článku “Polské informace o domácích skladatelích byly smyšlené

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>