Jamala 2016

Pořadí zemí ve finále ESC 2016


Vítězem 61. ročníku Eurovision Song Contest se stala reprezentantka Ukrajiny Jamala, která nasbírala celkem 534 bodů. Druhé místo si ze Stockholmu odváží Dami Im z Austrálie a bronz získává Rus Sergej Lazarev. Nelichotivá poslední příčka byla znovu přisouzena Německu.

Konečné výsledky:

Ukrajina 01. Ukrajina – Jamala / 1944 (534 b.)
Austrálie 02. Austrálie – Dami Im / Sound Of Silence (511 b.)
 03. Rusko – Sergej Lazarev / You Are The Only One (491 b.)
Bulharsko 04. Bulharsko – Poli Genova / If Love Was A Crime (307 b.)
Švédsko 05. Švédsko – Frans / If I Were Sorry (261 b.)
Francie 06. Francie – Amir / J’ai Cherché (257 b.)
 07. Arménie – Iveta Mukučjan / LoveWave (249 b.)
Polsko 08. Polsko – Michał Szpak / Colour Of Your Love (229 b.)
 09. Litva – Donny Montell / I’ve Been Waiting For This Night (200 b.)
 10. Belgie – Laura Tesoro / What’s The Pressure (181 b.)
 11. Nizozemsko – Douwe Bob / Slow Down (153 b.)
 12. Malta – Ira Losco / Walk On Water (153 b.)
Rakousko 13. Rakousko – Zoë / Loin D’ici (151 b.)
 14. Izrael – Hovi Star / Made Of Stars (135 b.)
 15. Lotyšsko – Justs / Heartbeat (132 b.)
Itálie 16. Itálie – Francesca Michielin / No Degree Of Separation (124 b.)
 17. Ázerbájdžán – Samra / Miracle (117 b.)
Srbsko 18. Srbsko – Sanja Vučić ZAA / Goodbye (Shelter) (115 b.)
 19. Maďarsko – Freddie / Pioneer (108 b.)
 20. Gruzie – Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz / Midnight Gold (104 b.)
Kypr 21. Kypr – Minus One / Alter Ego (96 b.)
Španělsko 22. Španělsko – Barei / Say Yay! (77 b.)
Chorvatsko 23. Chorvatsko – Nina Kraljić / Lighthouse (73 b.)
Spojené království 24. Spojené království – Joe & Jake / You’re Not Alone (62 b.)
Česká republika 25. Česká republika – Gabriela Gunčíková / I Stand (41 b.)
Německo 26. Německo – Jamie-Lee Kriewitz / Ghost (11 b.)

12 komentářů ke článku “Pořadí zemí ve finále ESC 2016

 1. mikkk

  Jo, bylo to trochu rychlé to ohlašování. Porotu určitě nerušit, bez ní by se vítězství točilo mezi Balkánem a exSSSR nebo Skandinávií. A za mě jsme rád, že Poláka srazili, byla to patetická hrůza ta písnička.

 2. Rudolf

  Zvítězila skladba, která je absolutně nejhorší v celé historii ESC. Kakofonní výlevy zpěvačky na jevišti byly místy až nesnesitelné. Nevím, proč tuto politickou skladbu do soutěže vůbec připustili. Celý skvělý finálový večer s výbornou show a výbornými písničkami se tak změnil v politickou agitku Ukrajiny. Mělo to i za následek rozpačitý závěr večera. Žádné ovace, (spíše pískot v publiku), žádné davy lidí na jevišti, už žádná show, jenom uplakaná Jamila … EBU stále deklaruje apolitičnost soutěže, ale ta byla v tomto případě porušena.

 3. Fofi

  Mě ten rozdíl mezi hlasováním diváků a poroty u Poláka vůbec nepřekvapilo a podle mě to má důvod. V pátek večer, když se zpívalo před porotou, tak Polák závěr písničky totálně pokazil.

 4. Lucasso

  Jste normální? Když prezentujou hlasy diváků, tak je to furt Rumunsko do Moldavska, Estonsko do Finska, Bělorusko do Ruska, Rusko do Arménie a takhle furt dokola. U porot to naopak bylo zajímavý. Nechat tak!!!

 5. Jadran

  Nové hlasování bylo bezesporu napínavé, ale jak je zmíně níže, víc by se mi to líbilo naopak – podrobně zobrazené hlasování diváků a jen součet bodů od poroty na konci. Přijde mi, že se zde autoři snaží „schovat“ tradiční přeposílání diváckých bodů (bývalý SSSR, Balkán), zatímco u poroty to není tak markantní.
  No a co udělala porota Polsku… to je hnus. V některých případech porota docela kompenzuje hlasování státních menšin, ale tohle bylo moc a myslím, že Polsku se to stává podezřele často. Divácké hlasování by mělo mít větší váhu.

 6. Rick

  Inak keď si pozretie výsledky posledných rokov tak Poľsko pravidelne u divákov v TOP 10 a u poroty posledné miesta.

 7. Schotty

  Mě se nové vyhlašování nelíbilo. V minulých ročnících jsem se radovala za každý bod a hádala jsem kdo bude u dané země třetí, druhý, PRVNÍ! Takhle to bylo strašně rychlý a hlavně mě opravdu nezajímá jak hlasuje porota – mám podobný názor jako Perunka – nerušila bych sice poroty už i s ohledem na historii, ale ubrala bych jim na vážnosti. Aby Polsko bylo u poroty poslední a u diváků – a že jich muselo být – se dostalo na třetí místo, to prostě nejde, ten rozdíl je příliš veliký a v dnešní době bych opravdu nechala hlasování převážně na široké veřejnosti. A ještě aby se kvůli porotám, které hlasovaly už někdy odpoledne obvolávala celá Evropa, to mi přijde zbytečné…

  Je fajn nevědět vítěze opravdu až do konce, ale takhle s tím spokojená nejsem.

 8. Perunka

  Rozdiel bodov od divákov a porôt v prípade Poľska je absolútne nehorázny. Stále hovorím, že treba zrušiť poroty a ak si diváci zvolia aj kozu rohatú, tak nech.

 9. Lucasso

  Nový ohlašování naprosto super, napínavý, skvělý! Zvyknete si. Jen mě štve nula od diváků, tu mělo mít Německo.

 10. OKO

  George: Souhlasím, napětí bylo dobré. Ale možná by bylo dobré, kdyby hlasování fungovalo opačně. Podrobně by se posílaly hlasy diváků a hlasy poroty by byly přičteny v součtu na konci. Samozřejmě návrat „Dix Points“ a „Huit Points“, protože takhle rozdávání hlasů dost ztrácí.

 11. George

  Zajímalo by mě, jak se vám líbilo nové ohlašování výsledků? Já nevím, jako bylo to hodně napínavé to uznávám, ale nějak více mi seděl klasický průběh.. Navíc když se vyhlašuje jen 12 bodů, tak to se snad ani nevyplatí „obvolávat“ celou Evropu…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>