Eurovision Song Contest 2016 2016

Pořadová čísla prvního semifinále Eurovize 2016


Prvního semifinále Eurovision Song Contest 2016 se zúčastní celkem osmnáct zemí. O pořadí vystupujících i letos rozhodovali organizátoři soutěže, zatímco rozdělení států do jednotlivých semifinále proběhlo formou losu. Do velkého finále Eurovize postoupí deset zemí na základě rozhodnutí odborné poroty a televizních diváků.

Pořadí vystupujících během prvního semifinále Eurovize 2016

 01. Finsko – Sandhja / Sing It Away
 02. Řecko – Argo / Utopian Land
 03. Moldavsko – Lidia Isac / Falling Stars
 04. Maďarsko – Freddie / Pioneer
Chorvatsko 05. Chorvatsko – Nina Kraljić / Lighthouse
 06. Nizozemsko – Douwe Bob / Slow Down
 07. Arménie – Iveta Mukučjan / LoveWave
 08. San Marino – Serhat / I Didn’t Know
 09. Rusko – Sergej Lazarev / You Are The Only One
Česká republika 10. Česká republika – Gabriela Gunčíková / I Stand
Kypr 11. Kypr – Minus One / Alter Ego
Rakousko 12. Rakousko – Zoë / Loin D’ici
 13. Estonsko – Jüri Pootsmann / Play
 14. Ázerbájdžán – Samra / Miracle
 15. Černá Hora – Highway / The Real Thing
 16. Island – Greta Salóme / Hear Them Calling
Bosna a Hercegovina 17. Bosna a Hercegovina – Dalal a Deen feat. Ana Rucner a Jala / Ljubav Je
 18. Malta – Ira Losco / Walk On Water

12 komentářů ke článku “Pořadová čísla prvního semifinále Eurovize 2016

 1. Standa

  Souhlasím s Kubelcem, zbytečně tu vyvádíte. Nemá smysl srovnávat naší písničku s Kyprem, když je to žánrově někde jinde. Navíc si myslím, že máme o hodně lepší písničku než Kypr. Podle mě bez problémů postoupíme do finále.

 2. Myscho

  No pre CZ To nie je nič moc… Vlani malo č. 10 v I. SF Maďarsko a nakoniec postúpilo len vďaka porote. Ináč by vtedy postúpilo Bielorusko. nehovoriac o tom, že Gabika úplne vynechá promo akcie pred ESC. Vlani Marta s Vaškom boli v Londýne a postup im unikol nakoniec práve ,,vďaka“ porote. Keby bolo podľa hlasujúcih Česko by bolo vo finále už pri návrate vlani. No nič, prípadny vydretý postup aspoň CZ fans ESC ocenia a budú si to o to viac vážiť, aj v súvislosti s tým, že je to zväčša proruské semi.

 3. Jan

  Solidarita fanoušků je pěkná věc.. Jenže fanoušci tvoří jen zlomek všech hlasujících diváku.. Doufám, že to SVT odčiní tím, že nám připraví bombastickou grafiku a že GG svým zpěvěm zaujme natolik, že mezi Ruskem a Kyprem zazáří..

 4. Amdiron

  No, to že ta pauza u nás není je trochu škoda, každopádně lidé u ní můžou zpozornět, vzhledem k tomu že Gábina půjde po dvou zpěvácích a po ní jde kapela, kde taky není zpěvačka. No, fakt jsem doufal že nás dají ke konci. Takhle Malta, která si navíc změnila písničku po termínu má postup dost pravděpodobný.
  Na druhou stranu, tohle vyvolalo docela dost solidarity od ostatních k nám – to že nás dali mezi dvě rychlé písničky naštvalo dost fanoušků, takže bychom díky tomu možná mohli získat něco… No, uvidíme. Doufám v postup, vizuální show letos musí být hodně dobrá, protože u ní se bude podle mě rozhodovat o ta poslední postupová místa, kde jsme i my.

 5. Kubelec

  co tady hysterčíte? Ve finále budeme, píseň máme pěknou, zpěvačku ještě hezčí! Gabča to dá.

 6. Jan

  Žádná pauza nebude.. Projel jsem 1SF za poslední roky.. Vždy 2 pauzy ve třetinách… I v roce 2012, kdy bylo v 1SF 18 songů byly pauzy po 5. a 14. vystoupení.. Ať se jdou vážně vycpat….

 7. Amdiron

  Ale teda nelíbí se mi pozice Bosny. Počítal jsem s tím, že nepostoupí. S touto pozicí i přes špatný song mají velkou šanci = ztížení možného postupu pro nás. Asi bude vizuální show důležitější než kdy jindy.

 8. Amdiron

  Na druhou stranu, aspoň nebudou u nás všichni pořád nadšení z Ruska (vzhledem k pauze). Jako špatná pozice mi to tak nepřijde – musíme připravit prostě dobrou show, aby si ji diváci přes Kypr mohli zapamatovat.

 9. Lucasso

  Je to škoda, velká škoda, fakt jsem se těšil, že nás daj ke konci. Austrálie je ve druhým semifinále taky desátá a přitom byla nalosovaná na první půlku.

 10. Jai Kudo

  Rusko samozřejmě poslední před přestávkou, aby si ho všichni pamatovali. Česko první po přestávce, část diváků ještě nebude u televze, nebudou si to vystoupení pamatovat……to vypadá, že ani letos nás organizátoři nenechají postoupit…… :-(

 11. Jan

  Ať se jde SVT a EBU vycpat…. Tohle jim částečně odpusím jen v případě podařené kvalifikace.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>