Lisabon PORTUGALSKO

Portugalská města nesouhlasí s přímým výběrem Lisabonu


PortugalskoPoprvé od roku 2013 se nebude pořadatelské město Eurovize vybírat přes veřejný konkurz. Televize RTP sama rozhodla, že soutěž uspořádá v Lisabonu, který splňuje podmínky potřebné pro mezinárodní klání takového rozměru nejlépe ze všech měst. S tím ovšem další portugalská města nesouhlasí.

Naposledy bylo o pořadatelském městě Eurovize rozhodnuto bez tendru v roce 2012. Země, které soutěž pořádaly v následujících letech, si nejdříve vyslechly nabídky všech zájemců a až posléze zvolily vítězné město.

Portugalci neotáleli a už včera oznámili, že se soutěž bude konat v Lisabonu. Tři portugalská města ovšem podle webu Eurovoix.com projevila nesouhlas. Největší hudební klání na světě by rád hostil také Guimarães (158.000 obyvatel), Santa Maria da Feira (139.000 obyvatel) a Faro (65.000 obyvatel).

Porto se nechalo slyšet, že organizaci soutěže neplánuje. Důvodem je právě probíhající rekonstrukce jediné vhodné arény Pavilhão Rosa Mota.

Snahy všech měst jsou ovšem podle expertů zbytečné. Žádné z nich nesplňuje podmínky, které jsou pro pořádání tak významné mezinárodní akce třeba. Chybí jim mezinárodní letiště nebo vhodné haly.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>