Lisabon PORTUGALSKO

Portugalsko prozrazuje další detaily o příští Eurovizi


Portugalsko63. ročník soutěže Eurovision Song Contest se sice uskuteční až za rok, avšak s přípravami se musí začít už nyní. Portugalská televize RTP prozradila další detaily o tom, jakým směrem se bude soutěž v příštím roce ubírat.

Portugalský vysílatel RTP je nadšen z možnosti pořádat nejsledovanější hudební soutěž světa, která významné pomůže propagaci země v Evropě. Pověřený tým aktuálně podrobně studuje manuál, který EBU zasílá každému pořadateli show.

První setkání zástupců RTP a EBU proběhne 13. června. Už nyní ale Portugalci sebevědomě prohlašují, že jsou schopni splnit všechny potřebné požadavky. Původně předpokládaná investice ve výši 30 miliónů eur je aktuálně smetena ze stolu. Rozpočet celého projektu bude stanoven až po červnovém setkání. Už nyní je televize v kontaktu s významnými mezinárodními společnostmi, které stojí o sponzoring akce.

Eurovize se bude konat v Lisabonu. Pořadatelská aréna zatím vybrána nebyla. Noví organizátoři neplánují výstřední a předraženou show. Vsázet budou na kvalitu, jednoduchost a eleganci.

Předběžné termíny Eurovision Song Contest 2018 budou sděleny v červnu.

6 komentářů ke článku “Portugalsko prozrazuje další detaily o příští Eurovizi

 1. maxx

  Kodan jednoducha byla, jen pas LED, kvadrova konstrukce pred a voda kolem. Zadny orezany a tvarovany LED, jen pas. A i tak byla nejlepsi.

 2. Djkob

  Kodaň a jednoduchá? 2014 je má nejoblíbenější stage, ale jednoduché to teda nebylo a moderátoři byli jako dost slabí, tím dost myslím hodně, 2012 – těch peněz, co do toho dali, tak stage nic moc a Vídeň byla perfektní, stage, hudba v pozadí, akurát interval acty a moderátorky slabší

 3. Lucasso

  Vídeň? Vždyť to byl děs. Nejlepší Kodaň – jednoduchá a přitom moderní a wow. Moskva byla taky dokonalá, velkolepá, super. Baku taky patří k těm nejlepším. Stockholm byl super do hloubky. A Němci taky super. Nejslabší od roku 2010: Oslo, Malmö, Vídeň. Kyjev tak průměr, ale moc mě to neuchvátilo.

 4. Esgalnor

  No, mně přišlo nejlepší Švédsko 2015 a Vídeň 2014, to byly skvělé stage, ale o něco velkolepější, než asi Portugalsko chce. Když už teda něco menšího a komornějšího, tak to Švédsko 2013, ne sterilní letošní Ukrajinu.

 5. Djkob

  Mě třeba předražená eurovize nevadí, je přeci jen jednou za rok :D ale jak psal Miňo, Malmo 2013 klidně, super moderátorka, příjemné prostředí, stage vcelku na úrovni a Oslo….

 6. Miňo

  Toto vyzerá nádejne, ak by to išlo naozaj smerom Malmo 2013, tak super! Ak smerom Oslo 2010 tak nie…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>