Supernova LOTYŠSKO

Poslechněte si a ohodnoťte lotyšské písně


LotyšskoLotyšsko bude znovu vybírat svého reprezentanta přes národní kolo Supernova, během kterého se vždy kladl důraz na originalitu a zahraniční potenciál. Soutěž se v příštím roce vrátí s menšími obměnami a opět v ní bude dán prostor i zahraničním fanouškům.

Příliš detailních informací o lotyšském národním kole Supernova zatím nemáme. Víme pouze to, že zájemci mohli zasílat své písně do 15. října. Dorazilo jich 93, což není příliš vysoké číslo, nicméně organizátoři slibují, že v přímých přenosech rozhodně bude z čeho vybírat. Porota má aktuálně zvoleno 63 nejlepších pro další fázi výběru.

V předchozích letech o výsledcích soutěže rozhodovali televizní diváci, porotci a také zahraniční fanoušci přes Spotify. Poslechovost jednotlivých písní se ovšem neukázala jako příliš spolehlivý faktor, neboť výsledky byly podle lotyšských médií neregulérně ovlivňovány. S tímto systémem hlasování se v příštím ročníku nesetkáme, nicméně fanoušci mimo Lotyšsko budou moci spolurozhodovat o lotyšském reprezentantovi znovu.

Aktuálních 63 postupujících skladeb je k dispozici na internetu, kde si je každý návštěvník může poslechnout. Kromě toho jim bude moci do 29. října udělit like nebo dislike, čímž výrazně pomůže odborné porotě ve výběru soutěžní sestavy pro přímé přenosy. Jména interpretů potenciálních eurosongů jsou zatím utajena.

Mnohé ze singlů byly vytvořeny během speciálního bootcampu. Nově se také mohli zapojit zahraniční skladatelé, avšak jejich podíl na celkovém výsledku nesměl přesáhnout 30%. LTV tím chce podporovat domácí autory, ale zároveň i mezinárodní spolupráci pro vytvoření hitu, který bude mít ambice uspět na evropském trhu.

Další informace o národním kole Supernova budou zveřejněny později. Přihlásit se a následně hodnotit soutěžní písně můžete zde.

7 komentářů ke článku “Poslechněte si a ohodnoťte lotyšské písně

 1. HonzaCZE

  Za mě jednoznačně nejlepší:
  1. You
  2. Esamiba
  3. Haven’t Met You Yet

  Esamiba se ukazuje být i obecným favoritem, tak uvidíme.. :)

 2. Zornaddie

  Nejlepší 3(random order):
  You Are My World
  Bright Side
  Be Here

  Nejlepší píseň:
  Be Here

  Musím říct, že vcelku slabota :(

 3. Standa

  Pokud bych měl hodnotit za sebe, tak souhlasím s předchozími příspěvky, písničky jsou dost podobné jako vejce vejci, často mi splývají. Nejsou sice špatné, ale není tam mezi nimi žádný trhák, je to spíš takový průměr. Vítěze Eurovize 2018 tady nevidím a myslím, že Lotyšsko tady s tím bude mít dost co dělat, aby vůbec postoupili do finále.

  Za mě zatím relativně nejlepší v pořadí, jak šly písničky za sebou:

  You Are My World
  Tell Me
  Flashbacks
  Younger Days
  Pray
  Before And After
  Baltic
  Ocean Of Pain
  Weekend Warrirors
  I’ll Never Let You Go
  Circles
  This Time
  Soledad
  Sapnu Dziesma

 4. Sisska

  No celkovo som dala asi len 15 like, dosť mi to splývalo dokopy. Zatiaľ sa mi pozdávajú najviac :
  This time
  Take me home
  Havent met you yet
  Piesne v lotyštine majú automatický like :)

 5. Myscho

  Top 10(Random Order)
  Divi Cilveki
  Staccato
  Tell me
  Take me home
  Dynamite
  Circle
  You are my world
  Funny Girl
  Bright my side
  Sapnu dziesma

  TOP 3:
  You are my world
  Bright my side
  Divi Cilveki

 6. Sandra

  Po poslechu všech 63 písní musím říct, že nejlepší je rozhodně ta úplně první: You Are My World.
  Celkem jsem dala palec nahoru 24 písním, ale uvidím, kolik z nich se nakonec do samotné soutěže probojuje. Rozhodně je to zajímavý počin – snad jen plno písní je dost podobných a jsou seřazené hned za sebou, takže některé písně jsou v nevýhodě, protože když člověk už po páté slyší to samé tak asi spíše zmáčkne palec dolů.
  Další písně, které stojí za poslech: Divi cilveki, Younger Days, Pray, Sapnu Dziesma, IKA

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>