Netta IZRAEL

Poslechněte si demo verzi vítězného singlu Toy


IzraelSkladatel letošní vítězné písně Eurovize zveřejnil demo verzi svého počinu „Toy“. Ta se snaží o zajímavost elektronickými úpravami hlasu a je otázkou, jak by singl bez výhry zpěvačky Netty v národním kole dopadl. Právě její unikátní vokální projev mu dodává potřebnou šťávu.

Izraelští skladatelé zasílají své písně do Eurovize v momentě, kdy zdaleka netuší, kdo se stane reprezentantem země. Jelikož závěrečným kolům izraelského výběru dominovali především muži, skladatel Doron Medalie předpokládal, že zemi bude zastupovat zpěvák. Demo verzi singlu „Toy“ proto nahrál s mužským vokalistou.

Demo se snaží o originalitu a inovativní prvky. Těch dosahuje pomocí elektronických úprav hlasu. Zpěvačka Netta je ovšem díky svým jedinečným schopnostem nepotřebovala, a co víc, svým přirozeným talentem píseň posunula na ještě vyšší level.

Kdyby v izraelském kole nevyhrála, byl by singl bez chicken dance. Místo Nettina jedinečného „bucka-mhm-buck-buck-buck, I’m not your bucka-mhm-buck-mhm-buck-mhm“ bychom se dočkali pouhého „bada-bada-bum, bada-bada-bum, bye“, které by rozhodně neoslovilo takové masy diváků. Ve druhé sloce bychom přišli o další jedinečný moment a namísto „ah ah, ah ah, ani lo buba, ah ah, ah ah, ani lo buba“ bychom slyšeli další, nikterak originální elektronické úpravy hlasů.

Netta dokázala, že je právoplatnou vítězkou Eurovize, Její hlasový projev je jedinečný, čímž do světa hudby přináší nové motivy. A s těmi se v posledních letech setkáváme čím dál méně.

4 komentářů ke článku “Poslechněte si demo verzi vítězného singlu Toy

  1. Pingback: Netta dlouhé týdny bojovala o výběr jiné písně pro Lisabon | ESCPORTAL

  2. Schotty

    Mně se ten song líbil na první poslech (samozřejmě s Nettou). Jasně, taky jsem nevěřícně koukala, co to sakra je, pak začala pomalu pohupovat hlavou do rytmu a nakonec mi to vykouzlilo takový úsměv na tváři, že jsem si to pustila ještě jednou a ještě jednou…

    Miluju, když se umělci neberou vážně, ať už jde o mé milované Rammstein, nebo české Hentai Corporation, nebo šílence z Ruska, Little Big… Ta energie, kterou na podium a mezi diváky šíří je pro mě daleko důležitější, než schopnost vyzpívat xy oktáv a mistrně zvládat hru na xystrunné satanvíco. A že Netta nemá hlas? Nenechte se vysmát a poslechněte si její KFC song až do konce… Navíc s ním umím úžasně pracovat.

    Nečekala jsem, že vyhraje, ale přeju jí to a když vidím, jakou z toho má upřímnou radost a kolik hejtu to vzbuzuje, tak jí to přeju ještě víc! Neberte život tak vážně, lidi, bude vám líp. :)

  3. Jsem rád, že je fakt vidět, že do té písničky Netta dala kus sebe. A hlavně neskutečnou energii! Nebyla sice můj vítěz, ale zaslouží si respekt. Už jenom za to, že se v grandfinále opravdu hecla a dala to o hodně lépe než v semi. ;)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>