Mélovin 2018

Pro koho hlasovali čeští diváci a porotci?


Česká republikaOpět mohli i čeští diváci ovlivnit výsledky nejvýznamnější evropské hudební show Eurovision Song Contest. Pojďme se podívat na naše pořadí u diváků a porotců. Upozorňujeme, že na rozdíl od předchozích ročníků se letos zveřejňují pouze výsledky prvních deseti míst.

Začneme velkým finále a hlasy diváků. Češi poslali nejvíce hlasů Ukrajině, kterou následují reprezentantky Izraele a Kypru.

01. Ukrajina
02. Izrael
03. Kypr
04. Dánsko
05. Moldavsko
06. Estonsko
07. Irsko
08. Německo
09. Itálie
10. Bulharsko

Česká pětičlenná porota si na první místo zvolila Izrael, za kterým nalezneme reprezentanty Irska a Švédska. Více se o české porotě dočtete zde.

01. Izrael
02. Irsko
03. Švédsko
04. Slovinsko
05. Albánie
06. Rakousko
07. Bulharsko
08. Finsko
09. Maďarsko
10. Litva

A nyní se podíváme na české hlasování během prvního semifinále. Diváci preferovali Izrael, následovaný Ázerbájdžánem a Arménií.

01. Izrael
02. Ázerbájdžán
03. Arménie
04. Kypr
05. Rakousko
06. Estonsko
07. Irsko
08. Albánie
09. Bulharsko
10. Finsko

Také porotci přisoudili první místo Izraeli. Dále se umístila Belgie a Irsko.

01. Izrael
02. Belgie
03. Irsko
04. Bulharsko
05. Švýcarsko
06. Albánie
07. Island
08. Litva
09. Arménie
10. Rakousko

12 komentářů ke článku “Pro koho hlasovali čeští diváci a porotci?

 1. George

  Zase ten Ázer, to je prokletí nebo co? :D
  Jinak si myslím, že na finále čeští diváci zvolili skvělou top 10, takže ten kdo hlasoval musel být s výsledkem určitě spokojený.

 2. Brandone

  Asi je jasné, proč Česko posílá tolik bodů zemím, ze kterých pochází početné národostní menšiny.

 3. Opice

  Přesně, u diváků je hrozně vidět, že hlasují hlavně menšiny, které u nás žijí…

  A s porotami taky tak úplně nesouzním :D . Jako, v semifinále druhá Belgie? Ve finále pak Izrael (z povinnosti, protože ho všichni hypovali?), Švédsko (proč?!), a tak by se dalo pokračovat… Oceňuju Slovinsko, Lea má určitě radost :D :D

 4. Dan

  Taky nechapu,co to ta nase porota huli za matros…druhy Irsko, treti Svedsko, ctvrte dokonce Slovinsko ;)))

 5. martin

  Nechápu jak může naše porota dát na bednu Irsko a 80-léta Švédsko.
  Ikdyž jsem Moravák jak poleno tak se mi vystoupení Ukrajiny a Azeru líbilo.

 6. Pegeta

  V čr žije několik desítek tísíc ukrajinců u kterých je Eurovize populární. Půlka sledovanosti eurovize v čr je od zahraničních občanů, kteří u nás žijí.

 7. dbar

  A moje hlasy opět naprosté zbytečné, neproměnily se v žádný bod… Jinak to 1. místo pro Mélovina taky nechápu, přiznejte se, je tu někdo kdo hlasoval pro Ukrajinu?

 8. Daren Lu

  Ta Arménie s tím Azerbajdžánem, to mi taky nejde do hlavy. Jinak by mě velmi zajímalo, co by se muselo stát, aby si Kypr a Řecko vzájemně nedávaly hlasy, podobně Černá Hora a Srbsko atd. Ani poroty těchto zemí se nedokázaly ovládnout a hlasovaly pro sebe, fanoušci v sále je za to po právu vybučeli.

 9. Thomas

  Nevím jestli to je „podplacené“, ale taky tu žije celkem početná komunita Azerbajdžánců a Arménců. Já sám znám celkem dost Arménců a Eurovizi dost prožívaj a hlasujou jako blázni pro svoji rodnou zem.

 10. Grobian

  Dan: Přesně tak to zřejmě je, protože Arménii a Ázerbajdžánu dáváme body vždy, ačkoli jsou to země nám s přehledem kulturně nejvzdálenější ze všech zúčastněných. To se nedá jinak racionálně vysvětlit. O důvod víc hypovat Eurovizi, aby se na ni dívalo víc a víc autentických Čechů, kteří přehlasují ty podplacené.

 11. Dan

  Ja mam takove podezreni, ze Armenie a Azerbajdzan si kazdorocne sponzoruje hlasovani z CR…Je to docela chytry tah, jelikoz jsme zeme, kde je eurovize nepopularni a hlasuje tady minimum lidi. Staci par stovek hlasu a body jsou na svete.

 12. Anonymní

  Preboha ako ste mohli hlasovať za Azerbajdžan, nepochopim …keby ZE ma aspoň skvelý song …

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>