Israel Calling EUROVIZE

Program letošních promo akcí


Eurovision Song ContestCelkem šest předsoutěžních akcí čeká na letošní reprezentanty Eurovize. První z nich se uskuteční příští týden a poslední je na programu 21. dubna. Oproti loňskému roku bude součástí promo tour opět i Česká republika.

Tradici předsoutěžních akcí Eurovize zahájilo před devíti lety Nizozemsko. Díky rostoucí popularitě se později přidalo i Spojené království, Lotyšsko, Rusko, Izrael a letos nově Španělsko.

Na interprety zde čeká společný program, tiskové konference, setkávání se zástupci médií a především velký živý koncert. Česká republika se předloni zúčastnila britské promo tour London Eurovision, loni se ovšem kvůli zaneprázdněnosti reprezentantky vydala pouze na malé setkání na Maltě. Letos vyrazíme na pět ze šesti akcí!

První akce Eurovision Pre-Party Riga se uskuteční 25. března v lotyšské Rize. Jde o čtvrtý ročník, ve kterém potvrdily účast zatím čtyři země. Mezi nimi nechybí ani Česká republika s Martinou Bárta.

2. dubna je na programu London Eurovision Party. Zde uvidíme minimálně osmmnáct letošních účastníků, nicméně soupiska pravděpodobně stále není konečná. Ani zde nebude chybět český zástupce.

Podruhé se 4. dubna vyrazí do Tel Avivu, kde se připravuje akce Israel Calling. Také sem Martina Bárta zavítá.

Největší pozornost bude 8. dubna věnována devátému ročníku Eurovision In Concert v nizozemském Amsterdamu. Loni se zapojilo rekordních 27 zemí, letos jich je přihlášeno zatím dvacet. Česko letos největší předsoutěžní akci nevynechá.

Poprvé se o své slovo hlásí Španělsko. O velikonočním víkendu v sobotu 15. dubna proběhne v Madridu Eurovision Spain Pre-Party, kam se zatím chystá sedm států včetně České republiky.

Nebude chybět ani tradiční Moscow Eurovision Party. Zde nikoho nepřekvapí, že se bude konat v Moskvě. Na programu je 21. dubna a zájem zatím potvrdili čtyři interpreti. Do Ruska se český tým nechystá.

2 komentářů ke článku “Program letošních promo akcí

  1. Martina prozradila v interview na ESCradio.com, že se letos zúčastní akcí v Rize, Londýně, Tel Avivu, Amsterdamu a Madridu. Vynechala se tedy pouze Moskva. Bravo!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>