OGAE OGAE

První setkání fanoušků OGAE Czech Republic


Česká republikaNeděle 16. srpna byla pro OGAE Czech Republic dnem D. Konal se náš první sraz a také ustavující schůze. Místo konání byla kavárna Q Café v centru Prahy, čas srazu byl stanoven na 14:00.

Před druhou hodinou se přihlášení členové začali pomalu scházet, pár členů se omluvilo, a tak se po druhé hodině zastavil počet přítomných členů na čísle 10. Ještě před samotnou schůzí se debatovalo nad tím, co máme za sebou a co nás čeká.

Zhodnotili jsme hlavně naše počátky a detailně rozebrali připravované akce a události – koncerty Manse Zelmerlöwa, Václava Noida Bárty, online soutěž Czech & Slovak Song Contest na ESCportalu, která bude společným projektem českého a slovenského klubu, a také Eurovizi 2016 ve Stockholmu. Na oba koncerty se pokusíme zjistit možnost osobního setkání našich členů s interprety, nutno podotknout, že jako host na koncertě Václava Noida Bárty vystoupí i jeho eurovizní kolegyně Marta Jandová.

Ohledně Eurovize 2016 se řešily především novinářské a fanouškovské akreditace a možnosti jejich získávání. Ohledně praktických věcí spojených se založením OGAE Czech Republic se diskutovalo nad možnostmi založení bankovního účtu a také situace ohledně členských příspěvků. V této otázce se přítomní členové shodli na počáteční výši členského příspěvku pro členy OGAE Czech Repubic 100,- Kč ročně.

Protože jako země s kandidátským statusem nejsme povinni platit pravidelný roční poplatek OGAE International, tato povinnost na nás čeká příští rok, pokud ve Stockholmu budeme schváleni jako řádní členové rodiny OGAE. Bylo také schváleno, že tento příspěvek bude všemi členy OGAE Czech Republic zaplacen do konce dubna příštího roku. Po roce fungování OGAE Czech Repubic je možné výši členských příspěvků změnit podle aktuální situace.

Pak již přišla na řadu ustavující schůze našeho spolku. Byla schválena podoba stanov, která byla členům předložena, a také výbor spolku ve složení Josef Štaif (prezident), MiIoš Hozda (viceprezident) a Jan Sak (pokladník). Zároveň byla odhlasována výše členského příspěvku jak bylo dohodnuto v rámci diskuze. Protože spolek teprve zakládáme, zpráva o hospodaření spolku či o činnosti nebyla v rámci schůze možná. Takové zprávy budeme zpracovávat na další schůzi, která se uskuteční za rok.

Po ukončení schůze jsme se společně vyfotografovali a těšíme se na další společné setkání!

Josef Štaif

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>