SunStroke Project EUROVIZE

Reakce a návraty letošních finalistů


Ačkoliv se na našem webu každý rok věnujeme především oslavám vítězného interpreta, podíváme se i na reakce a návraty domů dalších letošních účastníků Eurovize, kteří skončili mezi deseti nejlepšími. Kolik fanoušků je doma vítalo a jak hodnotí své umístění?

Stejně jako loni přivítaly bulharského reprezentanta na letišti tisíce fanoušků. Na Kristiana Kostova ale nečekaly pouze mladé slečny. Stříbrnému finalistovi Eurovize přišly pogratulovat snad všechny věkové kategorie. Dočkal se i blahopřání od bulharského ministra kultury. Ten prohlásil, že je země na jeho výkon mimořádně pyšná.

Bronzoví SunStroke Project to domů příliš daleko neměli a cestu letadlem si proto odpustili. Do Moldavska se vypravili autem a bez informací ohledně termínu příjezdu přišli o velké přivítání, které se pro ně chystalo. Náladu jim ovšem určitě zlepší fakt, že už celá země tančí na jejich eurovizní hitovku jeden flashmob za druhým. Osobní gratulace už obdrželi dokonce i od prezidenta země. Oblíbená trojice svůj triumf nevnímá jako své osobní vítězství, nýbrž jako výhru pro celé Moldavsko.

Belgičané si už asi na úspěšné reprezentanty zvykli. Zatímco před dvěma roky přivítali v celkovém pořadí čtvrtého Loïca Notteta na letišti v Bruselu davy fanoušků, stejně úspěšná Blanche se musela spokojit pouze s několika desítkami gratulantů. Přítomným novinářům prozradila, že plány pro následující dny má jasné. Už dnes zasedla zpátky do školních lavic. Čeká jí totiž maturita a chce dohnat to, co během svého pobytu v Kyjevě zmeškala.

Robin Bengtsson nebyl po finále příliš sdílný. Na svém Facebooku poděkoval všem za podporu a prozradil, že posoutěžní noc byla pro švédskou delegaci jedna velká párty.

Francesco Gabbani sice skončil oproti očekáváním až mimo pětici nejúspěšnějších finalistů, nicméně v Itálii nadále zůstává obrovským fenoménem. Jeho video se už blíží k hranici 120 miliónů zhlédnutí a po svém příletu do Říma byl mezi novináři doslova na roztrhání. Podívejte se, jak si jeho vystoupení užívali Italové v ulicích.

Na rumunské duo Ilinca a Alex Florea čekalo na letišti úchvatné přivítání. Fanoušci, novináři, květiny a vlajky v národních barvách doplňovalo v útrobách odbavovací haly jódlování stovek amatérských zpěváků. Není divu, že dvojice byla po příjezdu tak dojatá.

Joci Pápai potvrdil svou pověst citlivého a vděčného člověka. Na sociálních sítích a v rozhovorech pro média děkoval snad za vše – za podporu, povzbuzování, osud i možnost reprezentovat svou rodnou zemi.

V Austrálii panuje zklamání. Ačkoliv Isaiah děkuje za čtvrté místo u poroty a celkovou devátou pozici, o pouhých dvou bodech od diváků taktně mlčí. U protinožců se hojně hovoří o pranksterovi, který narušil sobotní vystoupení zpěvačky Jamaly. Měl totiž na sobě australskou vlajku a Evropané se začínají bouřit. Situaci je ale potřeba uklidnit. Neslušně vychovaný mladík je totiž z Ukrajiny.

Norové JOWST a Aleksander Walmann se přiznali, že desáté místo ve finále Eurovize rozhodně neočekávali. Na svém Facebooku poděkovali za podporu a pogratulovali vítěznému Portugalsku.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>