Eleni Foureira EUROVIZE

Reakce a návraty letošních finalistů


Ačkoliv se na našem webu každý rok věnujeme především oslavám vítězného interpreta, podíváme se i na reakce a návraty domů dalších letošních účastníků Eurovize, kteří skončili mezi deseti nejlepšími. Kolik fanoušků je doma vítalo a jak hodnotí své umístění?

Stříbrnou Eleni Foureiru přivítaly na letišti v Nikósii davy fanoušků a novinářů. Pro všechny v zemi se stala novou národní hrdinkou, i když mnozí byli stále smutní z toho, že se jí nepodařilo zvítězit a přivézt Eurovizi poprvé v historii na Kypr. Sama zpěvačka je se svým výsledkem maximálně spokojená a izraelské reprezentantce výhru přeje. Řekla, že byla rozhodně zasloužená.

Mnoha fanoušky byl ve Vídni přivítán i rakouský reprezentant Cesár Sampson. Také ten je se svým výsledkem spokojený a váží si toho, že u porot skončil první. Znovu reprezentovat naše jižní sousedy se nechystá, avšak pokud bude možnost, rád bude s jinými umělci spolupracovat na jejich soutěžních písních.

Michael Schulte poskytl rozhovor německé televizi v přímém přenosu ihned po skončení finále soutěže. Z výsledku je nadšený a stále mu nemůže uvěřit. Než ovšem stihl prozradit více, signál z Lisabon byl přerušen. Stovkám fanoušků to vynahradil po svém příletu do Berlína, kde prozradil, že jej nyní kromě příjemných rodinných povinností čeká nahrávání nových singlů.

Ermal Meta a Fabrizio Moro si porci společné slávy užili už po výhře na Sanremu. V Itálii není zvykem vítat na letišti navrátilce z Eurovize, nicméně to neznamená, že by se pánové netěšili u fanoušků oblibě. Italové si jejich umístění v první desítce cení a chtějí, aby dvojice společně nahrála i další písně.

A jdeme do Česka. Ani u nás reprezentanty Eurovize zatím při návratu nevítáme. Mikolas Josef dorazil z celým týmem do Prahy včera. Jeho setkání s fanoušky proběhne dnes v 19:00 na Václavském náměstí v Praze, kde náš nejúspěšnější reprezentant uspořádá malý koncert. O této akci vás budeme ještě informovat.

To ve Švédsku se reprezentanti vítají každý rok i přes to, že tamější fanoušky už snad umístění mezi deseti nejlepšími ani nepřekvapí. Benjamin Ingrosso sice u diváků propadl, ale z celkového výsledku rozhodně není smutný. Ostatně jeho oslavy po finále byly bujaré. Po návratu do Stockholmu prozradil, že mu Eurovize dala ohromné zkušenosti, ze kterých hodlá v budoucnu těžit. Po krátkém odpočinku odlétá do Los Angeles, kde se mimochodem setká s Mikolasem Josefem.

I na Elinu Nechayevu čekali po příletu do Tallinnu fanoušci a novináři, aby jí mohli pogratulovat ke skvělému výsledku. Zpěvačka krátce na to uspořádala malou tiskovou konferenci. Jelikož není k dispozici žádné video estonské reprezentantky, přikládáme k jejímu návratu do domoviny fotografii.

A slavil se i včerejší návrat dánských Vikingů. Rasmussen přiznal, že pro něho v Lisabonu bylo nejtěžší dlouhé odloučení od svých dětí. Zkušeností z Eurovize si cení a je spokojený především s tím, že jej v hlasování podpořili diváci.

A pochopitelně se slavilo i další umístění mezi deseti nejlepšími v Moldavsku. Skupina DoReDos, kterou už ocenil dokonce i moldavský prezident, čeká tento týden hned několik setkání s nejvyššími představiteli země. Autor jejich písně Filipp Kirkorov ovšem příliš spokojený není. Na sociálních sítích si postěžoval, že porota záměrně potopila jejich svěřence poté, co skončili u diváků v semifinále na druhém místě. Tak jako tak, skupina Evropu bavila svým vystoupením, které doprovází náročná choreografie. Krátce před finále byl prozrazen její trik.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>