Martina Bárta a Kasia Moś ČESKÁ REPUBLIKA

Report: Eurovision Meets Jazz jako rozlučka před Kyjevem


Česká republikaJiž za týden česká delegace v čele s Martinou Bárta odlétá do Kyjeva, aby se pokusila vybojovat co nejlepší umístění Česka na 62. ročníku Eurovision Song Contest. Tento čtvrtek se proto konal koncert Eurovision Meets Jazz, v rámci kterého se fanoušci mohli s Martinou rozloučit a popřát jí hodně štěstí před jejím odletem. Před samotným koncertem se uskutečnila i tisková konference pro česká média. Pojďme se podívat, jak celý večer probíhal.

Je čtvrtek 20. dubna krátce před šestou hodinou a do Jazz Docku na Vltavě se v chladném počasí schází česká delegace a novináři v rámci tiskové konference o účasti Česka na Eurovizi. Konferenci vedl komentátor a zároveň velký fanoušek soutěže Libor Bouček. Dozvěděli jsme se, že výsledky české poroty bude vyhlašovat nově modelka a moderátorka Radka Rosická, manželka fotbalisty Tomáše Rosického, kterou většina zná spíše pod jménem Radka Kocurová. Ta prozradila, že je pro ni obrovská čest mít takovou úlohu a že se do písničky Martiny zamilovala ještě před tím, než jí byla tato úloha Českou televizí nabídnuta.


Šéf české delegace Jan Bors nastínil, jaké jsou plány živého vystoupení písničky. Prozradil zároveň, že ačkoliv bude Martina na pódiu sama, až tak sama na něm vlastně vůbec nebude. Nejdůležitějším aspektem prezentace bude hra se světly. Jak Bors dodal, vše bude záležet na tom, jak ukrajinský tým dokáže české představy přímo na místě zrealizovat. Podklady plánů prezentace však byly do Kyjeva zaslány velmi podrobně.


Zpestřením tiskové konference byla polská reprezentantka Kasia Moś, která poděkovala za možnost být v Praze a popřála Martině i sobě postup do finále, ačkoliv si je vědoma toho, že první semifinále bude letos velmi nabité a postup nemá jistý prakticky nikdo. Po tiskové konferenci Martina i Kasia poskytovaly rozhovory a připravovaly se na nadcházející koncert.


Nastala devátá hodina večerní a koncert Eurovision Meets Jazz může začít. Martina svým úsměvem od samého začátku šířila dobrou náladu do posledního místa naplněného klubu a zazpívala své oblíbené písně společně s triem své sestry Kristiny Bárta. Následně tři skladby zazpívala také polská reprezentantka, včetně svého soutěžního eurosongu „Flashlight“. Poté si Martina pozvala na pódium svého hosta Petra Kutheila a první část koncertu ukončila jazzovou verzí písně „My Turn“ s již zmiňovaným triem. Ta získala bezkonkurenčně největší aplaus celého koncertu a my vám ji na webu představíme ve večerních hodinách. Martiny sametový jazzový hlas ve spojení pouze se třemi hudebními nástroji nádherně vynikl a nikdo z přítomných nemůže mít sebemenší obavu z toho, že by v Kyjevě nepodala bezchybný výkon.


Druhá polovina koncertu se již nesla v jazzovějším stylu a na pódiu se mimo jiné objevil i hudebník a zpěvák Felix Slováček jr. Po několika dalších písních Martina poděkovala za podporu a vzkázala, že pokud nepostoupí do finále, tak všem v Kyjevě řekne, že udělali chybu. Po koncertě následovala autogramiáda Martiny i Kasii. Obě hýřily úsměvy a Martina s fanoušky hovořila například o tom, jak se do Kyjeva těší. Především členové českého OGAE klubu se s Martinou vyfotili, popřáli, ať se jí v Kyjevě daří, a s dobrou náladou kolem půl dvanácté vyrazili domů.

Zítra se můžete těšit na náš exkluzivní rozhovor s Martinou Bárta, který bude plný nových informací!

Eurovision Meets Jazz (sestřih)

Report: Jan Sak
Fotografie, video: Pavel Giebel

3 komentářů ke článku “Report: Eurovision Meets Jazz jako rozlučka před Kyjevem

  1. Jan

    Ze tam bude sama, ale vlastne ne uplne sama? Ja uz se tak tesiiiim !! Bude to urcite skvele, hodne stesti Martino!:)

  2. Anonymní

    až tak nebude uplne sama ? :D …tak dufam , že to potom bude podobne ako mala vlani Armenka že mala hologramy seba na 10 sekund vedla seba ked spievala …tu na by to mohlo byt hologrami ludi ako vo videoclipe o by mohlo zaujat, potom by som veril už v postup :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>