Albánie

EUGENT BUSHPEPA / MALL

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů 0%

Reprezentant Albánie 2018


Eugent BushpepaAlbánie během národního kola Festivali i Këngës rozhodla, že se jejím zástupcem stane Eugent Bushpepa. Jeho píseň „Mall“ je první zveřejněnou skladbou pro Eurovizi v Lisabonu.

Biografie

Zpěvák Eugent Bushpepa se narodil 2. července 1984 ve městě Rrëshen. Zpěvu se začal věnovat už v dětství a po dokončení školní docházky se odstěhoval do Itálie. Tam vydrže několik let, nicméně v roce 2006 se vrátil zpátky do rodné Albánie, kde získal angažmá jako zpěvák v talk show na komerční televizi. Zde si veřejnost všimla jeho talentu a silného hlasu a díky stále silnější podpoře se postupně mohl na místní hudební scéně prosadit i jako sólový zpěvák. Jeho debutový singl „Maska e Madheshtise“ vyšel v roce 2007, kdy jej představil na soutěži Top Fest. Jeho další kariéra je spojena se zpěvem v populárních rockových skupinách. Nejprve šlo o kapelu Sunrise, kterou v roce 2008 vyměnil za projekt Gledis. Díky jejich společné skladbě „Enderr Reale“ se tehdy stal držitelem ocenění Zpěvák roku, což je úspěch, který zopakoval i v roce 2011. Později si založil vlastní skupinu, se kterou jako předskokan vystoupil na turné takových hvězd jako Deep Purple nebo Duff McKagan. Důležitým mezníkem v jeho kariéře je i společné vystoupení se členem legendární skupiny Guns N‘ Roses Ronem Thalem, které se uskutečnilo v roce 2013. O rok později se stal zpěvákem kapely Darkology Band, se kterou doprovázel projekt Overkill na evropském turné. Bohatá je ale i jeho sólová kariéra. Mezi jeho nejúspěšnější skladby patří singly „Stine Dreqi“ (2009), „Udhëtari“ (2012) a „Prane Finishit“ (2015). Populární jsou také jeho duety například s Rovenou Dilo nebo Andosem a cover verze známých rockových hitů. Na jeho debutové album ovšem fanoušci stále čekají, ačkoliv Eugent už několik let prohlašuje, že na jeho realizaci pracuje.

Eugent Bushpepa / Mall (národní kolo)

Eugent Bushpepa / Mall (videoklip)

Hodnocení čtenářů


Další informace

FACEBOOK
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB ALBÁNSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

17 komentářů ke článku “Reprezentant Albánie 2018

 1. George

  Konečně nějaká píseň! Letos si dávají všichni nějak na čas :D
  Nicméně žádné další nadšení se nekoná. Tohle u mě zapadá mezi nevýrazný průměr, který se dá poslechnout, ale hned se zapomene. 4/10

 2. maxx

  Mi se to libi dost, kez by si to letos udrzelo takovou uroven u vsech zemi.

 3. Perunka

  Sisska: tiež ma to potešilo, ak sa mu podarí skrátenie a nezačne vymýšľať s úpravami, možno pôjde u mňa ešte o nejaký stupienok vyššie, ale to záleží aj od ostatných piesní.
  Ešte tieto štáty vraj potvrdili pieseň v rodnom jazyku: Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Čierna Hora, Grécko, Slovinsko. A možno sa pridajú ďaľšie. Len Malta a Belgicko mali zatiaľ ohlásiť angličtinu.

 4. Sisska

  @Perunka: To som rada, že to nebudú prerábať do angličtiny. Takto si to zachová svoje čaro a u mňa určite pôjde vysoko v hodnotení. :)

 5. Perunka

  Vraj to ponechá v albánčine. Ešte nech to nijak neupravuje, úplne stačia nástrahy pri povinnom skracovaní. Celkom rada si to püšťam, má to aj istú magičnosť.

 6. Myscho

  No nebol to môj tip na reprezentanta, ale v mojom vlastnom hľadáčiku(užšom výbere som tú to skladbu mal tiež… takže v zásade spokojnosť!

 7. Anonymní

  Dúfam že nechajú v albancine, inak od začiatku som tušil že vyhrá :D max mohli by spraviť mix albancini a anglictiny :D dúfam že postúpi, záležať bude od skladieb, je ťažké teraz tvrdiť či postúpi alebo nie ..Zatiaľ som spokojný máme 4 spevácky a 3 spevákov :D

 8. ikarista

  Super song za mňa 8/10 len ma mrzí že stále to potom dajú do angličtiny tým to stratí výraz

 9. Sisska

  Spokojnosť. Je to dobré oživenie popri tých skoro samých speváčkach čo doteraz vyberali :D

 10. Standa

  Velmi dobrá volba, v tom finále písnička jednoznačně vynikla oproti ostatním, naprostá pohodovka, která v hlavním refrénu trochu přitlačí do rocku, kompozičně vyvážené, zpěvák je dobrý, má silný hlas. Myslím si, že do finále by s tím mohli projít. Za mě 8/10 a s velkou pravděpodobností budu pro Albánii hlasovat.

 11. HonzaCZE

  Perfektní! Nejlepší věc, kterou měli, a myslím, že Albánie může po delší době opět navštívit finále. 9/10.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>