Arménie

GENEALOGY / FACE THE SHADOW

Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 7. místo | 77 bodů

Finále: 16. místo | 34 bodů

Hodnocení čtenářů 63%

Reprezentant Arménie 2015


GenealogyGENEALOGY
Face The Shadow

Biografie

Projekt Genealogy vznikl pouze za účelem účasti na soutěži Eurovision Song Contest 2015. Tvoří jej celkem šest úspěšných muzikantů arménského původu, kteří žijí na jednotlivých kontinentech planety. Skupina navazuje na slogan letošního ročníku show Building Bridges, pomocí kterého chtějí Arménci propojit síly nejen v rámci své země, nýbrž přes všechny světadíly. Genealogy se budou prezentovat květem pomněnky s pěti okrasnými lístky. Každý z nich bude symbolizovat jeden kontinent – Evropu, Ameriku, Asii, Afriku a Austrálii. Uprostřed bude stát interpret žijící v Arménii.

Prvním potvrzeným interpretem se stal zpěvák Essaï Altounian, který žije ve Francii a bude tudíž zastupovat Arménce žijící v Evropě. Zpěvák se narodil 5. listopadu 1980 v Paříži a věnuje se i skládání, herectví a produkci. V devatenácti letech začal studovat práva a zároveň se stal členem skupiny Ideal-3, se kterou natočil úspěšný hit „Pardonne-moi“. O dva roky později se rozhodl pro sólovou dráhu a zaměřil se na muzikály. V nich zpočátku účinkoval, později jich několik sám vytvořil a další režíroval. Kromě toho vydává i sólové singly, jeho aktuální počin „Je n’oublie pas“ je věnován obětem arménské genocidy, se kterou má jeho rodina vlastní zkušenosti. Essaïova prababička ji nepřežila, jeho prarodičům se podařilo jako dětem uprchnout a později se seznámili ve Francii. Mezi zpěvákovy fanoušky patří například i bývalá první dáma Francie Bernadette Chirac.

Dalším účastníkem projektu je zpěvačka Tamar Kaprelian. Ta se narodila 28. října 1986 v americkém Scottsdale. Na svůj arménský původ je patřičně hrdá, což je patrné i z její hudební tvorby. Muzikou se zabývala od dětství, ale úspěch ji přineslo až vítězství v cover soutěži kapely OneRepublic. V roce 2008 se vybíralo nejlepší ztvárnění hitu „Apologize“ od přihlášených kandidátů a právě Tamar zaujala natolik, že frontman kapely Ryan Tedder doslova donutil nahrávací společnost, aby s ní podepsala nahrávací smlouvu. To se podařilo, a proto v roce 2010 mohla vydat své debutové album „Sinner or a Saint“, ze kterého pochází úspěšný singl „New Day“. V roce 2012 natočila EP „California“ a za sebou má i spolupráci s americkou rapperkou Dev.

Vahe Tilbian je jméno třetího člena Genealogy. Tento zpěvák, který se věnuje rocku, technu, r’n’b, reggae i etno muzice, se narodil 2. května 1980 v Etiopii. Zastupovat tak bude Armény žijící v Africe. Vystudoval biologii na univerzitě ve Vancouveru a díky zálibě v tanci založil vlastní taneční skupinu. První pěvecké zkušenosti sbíral jako člen etiopského sboru The Motley Singers. Hudbě se profesionálně věnuje od roku 2008. Zpíval se skupinou Z Beyaynetus, když si jej jednoho večera všiml při vystoupení v baru zpěvák a producent Kenny Allen. S ním Vahe vystupoval jako vokalista až do roku 2011. Poté se věnoval salse a začal tvořit vlastní hudbu. Po účasti v reality show Big Brother Africa vydal dva úspěšné singly a v roce 2012 debutovou desku „Mixology“. Jeho styl je označován za novátorský pohled na arménskou a etiopskou hudbu, čehož si cení i populární afričtí interpreti, se kterými čím dál častěji spolupracuje.

Armény žijící v Asii bude zastupovat Stephanie Topalian. Ta se narodila 5. srpna 1987 v Los Angeles arménskému otci a japonské matce. Nyní žije v Tokiu, kde ve třinácti letech započala svoji kariéru. Tehdy zaslala své demo nahrávky do japonských nahrávacích studií a obdržela velmi přívětivou odezvu od producenta Joea Rinoieho. S ním natočila několik singlů a v roce 2007 se stala vítězkou kategorie Objev roku na Japonských hudebních cenách. Její debutová deska „Stephanie“ vyšla v roce 2008 a dostala se na šestnácté místo lokální prodejní hitparády. Druhé album „Colors of my Voice“ natočila o rok později. Její singly jsou velmi úspěšné a hned několik z nich se stalo ústředním motivem populárních japonských anime seriálů. V roce 2009 se poprvé představila na filmovém plátně a snaží se také skládat svou vlastní hudbu. Vystudovala práva a díky vyprávění svých prarodičů se silně zajímá o historii Arménie a to především o události spojené s genocidou.

Jako pátý člen byla představena koloraturní sopranistka Mary-Jean O’Doherty Vasmatzian. Ta se narodila 1. února 1989 v Houstunu, avšak nyní žije v Austrálii a bude reprezentovat Armény žijící na tomto kontinentě. Vystudovala hudbu a psychologii a v letech 2007 a 2008 se stala držitelkou cen ABC Symphony Australia Young Vocalist AwardAustralian International Opera Award, díky čemuž obdržela stipendium na další studium. Dvě sezóny zpívala hlavní roli v opeře Lucie z Lammermooru v Pražské státní opeře, poté přesídlila do londýnské Royal Albert Hall. V roce 2012 vyhrála soutěž operních zpěváků Paris Opera Awards.

Posledním členem projektu se stala účastnice Eurovision Song Contest 2009 Inga Aršakjan. Ta se narodila 18. března 1982 v Jerevanu. Vystudovala hru na housle, účinkovala také ve smyčcovém orchestru, se kterým koncertovala v zahraničí. Od roku 1998 vystupuje společně se svou sestrou Anuš, jako duo začaly slavit úspěchy po dvou letech činnosti. Díky rozrůstající se popularitě se časem dostávají i na zahraniční pódia, koncertovaly v USA, Argentině či Francii. V roce 2001 začaly společně studovat obor jazzový zpěv na státní konzervatoři. Jejich debutová deska „We And Our Mountains“ vychází v roce 2003, na udílení Arménských hudebních cen za ni obdržely cenu Nejlepší ženské album roku. V roce 2009 reprezentovaly Arménii na Eurovizi v Moskvě s písní „Jan Jan“, která skončila na desátém místě. Česko jim tehdy zaslalo nejvyšší bodové ohodnocení. K dnešnímu dni mají na svém kontě celkem čtyři desky. Ta poslední vyšla loni a nese název „Sketches“.

Genealogy / Face The Shadow (videoklip)

Genealogy / Face The Shadow (semifinále Eurovize)

Genealogy / Face The Shadow (finále Eurovize)

Text písně

We find so many ways of fooling our heart
Playing too many games, trying to hide
When you follow your dream, surrender the sorrow inside
Face every shadow you deny

Feels like so many times life was unfair
Will you run and forget all the despair?
If it’s breaking you down, remember the power inside
Face every shadow you deny

Time is ticking and you keep thinking
That you are tricking your heart

So don’t deny
Ever, don’t deny
Baby, don’t deny
You and I

Across the ocean of blues happy you’ll be
Once you’ve risen you are meant to be free
When you’re feeling afraid remember there’s hope inside
Face every shadow purified

Time is ticking and you keep thinking
(Time is ticking, thinking)
That you are tricking your heart

So don’t deny
Ever, don’t deny
Listen, don’t deny (I don’t want you to deny)
You and I

Don’t deny
Ever, don’t deny
Listen, don’t deny (Listen)
Don’t deny you and I

Hodnocení čtenářů

1. týden: N/A |
2. týden: N/A |
3. týden: N/A |
4. týden: N/A |
5. týden: N/A |
6. týden: 57% |
7. týden: 57% |
8. týden: 55% |
9. týden: 59% |
10. týden: 60% |
11. týden: 61% |
12. týden: 62% |
13. týden: 62% |
14. týden: 63% |
15. týden: 63% |

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
OFICIÁLNÍ WEB ARMÉNSKÉ EUROVIZE

16 komentářů ke článku “Reprezentant Arménie 2015

 1. Timoteij

  Toľko kriku a humbuku okolo toho bolo, spomalené predstavovanie interpretov, neskutočné promo, človek by čakal apokalypsu a dočkal sa ľadového vánku, ktorý v lete viac vadí ako robí dobre.Ten song je čistá guľaš party, chýba tam poriadny mužský hlas. Mohli to dať pol na pol ale asi toľko Arméncov s kvalitami po svete nebehá (Pane odpusť ak sa mýlim). Klip máte pekní, mládež, ale môj iPod nemá schopnosť prehrávať videá, takže ani ten klip tento brak nezachráni.

 2. Kiko

  Rozprávkovo krásne, psíček s mačičkou piekli tortu a dali do nej trošku operety, trošku vianočného feelingu, trošku emócii, trošku muzikálnosti, trošku gospelu, trošku gitár, trošku chaosu … z každého rožku trošku, ale zabudli na melodičnosť a zmysel všeobecne – ten, kto si to vypočuje riskuje na vlastné riziko bolenie hlavy aspoň na týždeň – 2/10 – tie 2 body sú za video.

 3. Miro

  mě se to moc líbí, trochu muzikálna nezaškodí, sic mám trochu problém s porozuměním některých pasáží, ale to se poddá… jsou tam i národní prvky Arménie, což se mi líbí, že je to tam dané tak nějak přirozeně do chaosu stylů a ne jako u Řecka, kde většina těch písní v národním kole měla až násilně implantovány národní rytmy…

 4. Peter1

  Pripomína tmi o skladbu ako z nejakého muzikálu. A ten koniec: Rent – No Day But Today.

 5. Perunka

  No, po viacerých počutiach už tú 1/10 nedám, ale úplne zbytočne ju prekomplikovali a načo toľko interpretov? Keby ju nechali plynúť a nevymýšľali hlúposti, nemusela tá pieseň tak iritovať. Hlavne začiatok sa mi javí ako z muzikálu.

 6. Perunka

  Klip zaujímavý, ale súhlasím s Lukášom, tá pieseň pôsobí skôr rušivo, znervózňuje a emócie? Žiadne, lebo celý čas som sa snažila zachytiť nejakú niť, rytmus, proste „niečo“. Pre mňa podobné ako Lotyšsko – vynýšlanica. Vlastne to ani neviem ohodnotiť, hodiť 1/10 sa mi akosi nezdá, aj keď mám na to v tejto chvíli chuť, ešte počkám.

 7. TamTen

  sracka…3/10 na to nemuseli shanet xx interperetu z kazde prdele sveta a tvarit se jaka to bude bomba

 8. George

  Stejně jako ostatní jsem velmi zklamán. Armenie kolem toho dělala velké haló a toto je výsledek? Velmi velmi slabé, nudné, zkrátka nemastné neslané. A hlasy interpretů? Žádná velká sláva to tedy taky není. Hodnotím 3/10

 9. hanyman

  Klip je pekný a nápaditý, dosť ovplyvňuje celkový dojem z piesne…počkám si na živé vystúpenie, zatiaľ nedokážem ohodnotiť.

 10. Lucasso

  Další pomalá píseň. Čekal jsem arménské prvky, aby se to v té letošní kytarové Eurovizi bez výrazných hudebních prvků nějak prodalo. Místo toho máme další věc, která zapadne mezi ostatní. Tehle ročník už nelze zachránit.

 11. Lukáš

  WOW..Arménie zklamala na plné čáře. Těšil jsem se na jejich song, celý projekt vypadal slibně, ale toto? To je tak neuvěřitelně rušivá písnička…. když to porovnám s předešlým hodnocením ostatních songů…1 jsem dal Finsku, 3 Blegii, 2 nikomu :D takže …2/10 a je druhá nejhorší věc tohoto roku. Jsem zklamán :-(

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>