Austrálie

JESSICA MAUBOY / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů 0%

Reprezentant Austrálie 2018


Jessica MauboyAustrálie počtvrté vybírala svého reprezentanta interně a její volba padla na zpěvačku Jessicu Mauboy. Ta nesoutěžně zastupovala tuto zemi na Eurovision Song Contest 2014 v rámci interval actu. O její soutěžní písni zatím informace nejsou.

Biografie

Celým jménem Jessica Hilda Mauboy se narodila 4. srpna 1989 v australském městě Darwin. Její otec pochází z Indonésie, matka je Aboridžinka. Jessica se hudbě věnuje od dětství. Jako malá navštěvovala církevní sbor a ve čtrnácti letech se stala vítězkou soutěže Tamworth Country Music Festival, díky které obdržela kontrakt s nahrávací společností. Velké slávy se ale dočkala až v roce 2006, kdy se zúčastnila čtvrté série australské verze SuperStar. Ačkoliv jí kvůli zmíněné smlouvě jako profesionální zpěvačce hrozilo z projektu vyloučení, v soutěži nakonec díky vypršení lhůty kontraktu zůstala a po famózních výkonech s písněmi od Whitney Houston, Kelly Clarkson nebo Christiny Aguilery skončila druhá. V roce 2007 natočila své debutové album s cover verzemi písní ze SuperStar „The Journey“, které se stalo zlatým a v prodeji se umístilo na čtvrté pozici. Krátce na to vyhrála konkurz na novou členku úspěšného girl bandu Young Divas, se kterým vydala jednu desku. V projektu ovšem vydržela krátce, v roce 2008 se vrátila ke své sólové kariéře a brzy ji následovaly i zbylé dvě kolegyně, čímž se skupina definitivně rozpadla. Netrvalo dlouho a Jessica vydává první studiovou desku „Been Waiting“. CD se díky chytlavé kombinaci popu a r’n’b stává dvakrát platinové a hned tři singly se umisťují v top desítce australského žebříčku a další dvě skladby v top 12. Píseň „Running Back“ s Flo Ridou byla dvakrát platinová a počin „Burn“ s umístěním na první pozici v Austrálii a na 92. místě v Japonsku byl platinový. V roce 2009 se stala díky tomuto úspěchu držitelkou celkem jedenácti prestižních cen včetně dvou ocenění z ARIA Music Awards a jednoho z MTV Australia Awards v kategoriích Nejlepší zpěvačka, Nejlepší album a Nejlepší píseň. V září roku 2009 se vypravila společně s Flo Ridou jako předskokanka na turné Beyoncé a o pět měsíců později natočila jako zástupkyně Oceánie hymnu Letních olympijských her mládeže nazvanou „Everyone“. V roce 2010 představila svou druhou desku „Get ´Em Girls“, která v prodejní chart skončila šestá a stala se platinovou. Nalezneme na ní pět singlů s umístěním mezi dvacítkou nejprodávanějších skladeb, z toho dva jsou dvakrát platinové a dva platinové. Z úspěšných spoluprací zmiňme píseň „Get ´Em Girls“ natočenou se Snoop Doggem a duet s Ludacrisem „Saturday Night“. Za tuto desku obdržela celkem sedm ocenění.

Rok 2011 přináší v jejím životě předskokanství na turné Chrise Browna, vystoupení pro Baracka Obamu během jeho návštěvy Austrálie a také reedici „Get ´Em Girls“ se singlem „Galaxy“ ve spolupráci se Stanem Walkerem, díky kterému Jessica poprvé boduje i na Novém Zélandě. O rok později natáčí oficiální soundtrack k hudebnímu filmu The Sapphires, o kterém ještě bude řeč, a vyráží na své první turné. CD vyhrálo prodejní hitparádu a stalo se dvakrát platinové. Třetí vlastní studiovku Jessica Mauboy představila publiku v roce 2013. Jmenuje se „Beautiful“, v albovém žebříčku skončila třetí a byla oceněna platinou. Jednotlivé skladby byly opět mimořádně úspěšné. Tři skončily platinové a jedna zlatá. Prodejně nejúspěšnější byla píseň „Pop a Bottle (Fill Me Up)“. Díky tomuto počinu se Jessica stala Nejlepší zpěvačkou roku na ARIA Music Awards a na své konto si připsala dalších osm hudebních cen. V tu dobu také vystoupila během předávání cen Emmy v Los Angeles, před finále australské ragbyové ligy NRL společně s Rickym Martinem a fanoušky potěšila svým druhým národním tour. O rok později natočila s Dami Im a dalšími australskými hvězdami charitativní singl „I Am Australian“ a zazpívala jako speciální host a předzvěst budoucího debutu Austrálie písničku „Sea Of Flags“ na Eurovision Song Contest 2014 v Kodani. V roce 2014 natáčí také své první EP „iTunes Session“, které se dostalo na 25. příčku prodeje a o rok později ohlašuje přípravy na čtvrté CD, na jehož realizaci se ovšem stále čeká. Z desky zatím vyšel pouze debutový zlatý singl „This Ain’t Love“. Od roku 2016 se zpěvačka věnuje natáčení písní pro úspěšný seriál The Secret Daughter, pro který už vydala jeden platinový a jeden zlatý soundtrack. Díky němu se letos stala Nejlepším australským počinem na MTV Europe Music Awards a obdržela i několik filmových cen. Jessica Mauboy se totiž kromě zpívání věnuje i herectví. V roce 2008 se objevila v seriálu Ostré jako břitva, po kterém následovaly filmy Bran Nue Dae a již zmíněný snímek The Sapphires. Poslední dva roky ztvárňuje hlavní roli v seriálu The Secret Daughter, který má zatím dvě sezóny. Je také skladatelkou, módní ikonou, reklamní tváří mnoha značek a pravidelnou přispěvatelkou charitativních organizací. Už osm let je jejím partnerem fotbalový hráč Themeli Magripilis.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB AUSTRALSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

3 komentářů ke článku “Reprezentant Austrálie 2018

  1. Morrighan

    Za me velke zklamani. Nic extra. Typicky radiopopikovy styl Aussie fiflenky. Meh. :/

  2. Fofi

    Já nevím. Působí na mě prostě nesympaticky. Nehledě na to, že Austrálie nemá v ESC co dělat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>