Austrálie

JESSICA MAUBOY / WE GOT LOVE

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 68%
DUBEN 68%
KVĚTEN 66%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: 4. místo | 212 bodů

Finále: 20. místo | 99 bodů

Hodnocení čtenářů 67%

Reprezentant Austrálie 2018


Jessica MauboyJESSICA MAUBOY
We Got Love

Biografie

Celým jménem Jessica Hilda Mauboy se narodila 4. srpna 1989 v australském městě Darwin. Její otec pochází z Indonésie, matka je Aboridžinka. Jessica se hudbě věnuje od dětství. Jako malá navštěvovala církevní sbor a ve čtrnácti letech se stala vítězkou soutěže Tamworth Country Music Festival, díky které obdržela kontrakt s nahrávací společností. Velké slávy se ale dočkala až v roce 2006, kdy se zúčastnila čtvrté série australské verze SuperStar. Ačkoliv jí kvůli zmíněné smlouvě jako profesionální zpěvačce hrozilo z projektu vyloučení, v soutěži nakonec díky vypršení lhůty kontraktu zůstala a po famózních výkonech s písněmi od Whitney Houston, Kelly Clarkson nebo Christiny Aguilery skončila druhá. V roce 2007 natočila své debutové album s cover verzemi písní ze SuperStar „The Journey“, které se stalo zlatým a v prodeji se umístilo na čtvrté pozici. Krátce na to vyhrála konkurz na novou členku úspěšného girl bandu Young Divas, se kterým vydala jednu desku. V projektu ovšem vydržela krátce, v roce 2008 se vrátila ke své sólové kariéře a brzy ji následovaly i zbylé dvě kolegyně, čímž se skupina definitivně rozpadla. Netrvalo dlouho a Jessica vydává první studiovou desku „Been Waiting“. CD se díky chytlavé kombinaci popu a r’n’b stává dvakrát platinové a hned tři singly se umisťují v top desítce australského žebříčku a další dvě skladby v top 12. Píseň „Running Back“ s Flo Ridou byla dvakrát platinová a počin „Burn“ s umístěním na první pozici v Austrálii a na 92. místě v Japonsku byl platinový. V roce 2009 se stala díky tomuto úspěchu držitelkou celkem jedenácti prestižních cen včetně dvou ocenění z ARIA Music Awards a jednoho z MTV Australia Awards v kategoriích Nejlepší zpěvačka, Nejlepší album a Nejlepší píseň. V září roku 2009 se vypravila společně s Flo Ridou jako předskokanka na turné Beyoncé a o pět měsíců později natočila jako zástupkyně Oceánie hymnu Letních olympijských her mládeže nazvanou „Everyone“. V roce 2010 představila svou druhou desku „Get ´Em Girls“, která v prodejní chart skončila šestá a stala se platinovou. Nalezneme na ní pět singlů s umístěním mezi dvacítkou nejprodávanějších skladeb, z toho dva jsou dvakrát platinové a dva platinové. Z úspěšných spoluprací zmiňme píseň „Get ´Em Girls“ natočenou se Snoop Doggem a duet s Ludacrisem „Saturday Night“. Za tuto desku obdržela celkem sedm ocenění.

Rok 2011 přináší v jejím životě předskokanství na turné Chrise Browna, vystoupení pro Baracka Obamu během jeho návštěvy Austrálie a také reedici „Get ´Em Girls“ se singlem „Galaxy“ ve spolupráci se Stanem Walkerem, díky kterému Jessica poprvé boduje i na Novém Zélandě. O rok později natáčí oficiální soundtrack k hudebnímu filmu The Sapphires, o kterém ještě bude řeč, a vyráží na své první turné. CD vyhrálo prodejní hitparádu a stalo se dvakrát platinové. Třetí vlastní studiovku Jessica Mauboy představila publiku v roce 2013. Jmenuje se „Beautiful“, v albovém žebříčku skončila třetí a byla oceněna platinou. Jednotlivé skladby byly opět mimořádně úspěšné. Tři skončily platinové a jedna zlatá. Prodejně nejúspěšnější byla píseň „Pop a Bottle (Fill Me Up)“. Díky tomuto počinu se Jessica stala Nejlepší zpěvačkou roku na ARIA Music Awards a na své konto si připsala dalších osm hudebních cen. V tu dobu také vystoupila během předávání cen Emmy v Los Angeles, před finále australské ragbyové ligy NRL společně s Rickym Martinem a fanoušky potěšila svým druhým národním tour. O rok později natočila s Dami Im a dalšími australskými hvězdami charitativní singl „I Am Australian“ a zazpívala jako speciální host a předzvěst budoucího debutu Austrálie písničku „Sea Of Flags“ na Eurovision Song Contest 2014 v Kodani. V roce 2014 natáčí také své první EP „iTunes Session“, které se dostalo na 25. příčku prodeje a o rok později ohlašuje přípravy na čtvrté CD, na jehož realizaci se ovšem stále čeká. Z desky zatím vyšel pouze debutový zlatý singl „This Ain’t Love“. Od roku 2016 se zpěvačka věnuje natáčení písní pro úspěšný seriál The Secret Daughter, pro který už vydala jeden platinový a jeden zlatý soundtrack. Díky němu se letos stala Nejlepším australským počinem na MTV Europe Music Awards a obdržela i několik filmových cen. Jessica Mauboy se totiž kromě zpívání věnuje i herectví. V roce 2008 se objevila v seriálu Ostré jako břitva, po kterém následovaly filmy Bran Nue Dae a již zmíněný snímek The Sapphires. Poslední dva roky ztvárňuje hlavní roli v seriálu The Secret Daughter, který má zatím dvě sezóny. Je také skladatelkou, módní ikonou, reklamní tváří mnoha značek a pravidelnou přispěvatelkou charitativních organizací. Už osm let je jejím partnerem fotbalový hráč Themeli Magripilis.

Jessica Mauboy / We Got Love (videoklip)

Jessica Mauboy / We Got Love (semifinále Eurovize)

Jessica Mauboy / We Got Love (finále Eurovize)

Text písně

Why do we feel like we need to try
Why do we believe that we need to be somebody else
To feel alive

Why do we make
Why do we keep making the same mistakes
And believing that it won’t make a difference if we try
To break away

I know, I know what you must be thinking
That we are powerless to change things
But don’t, don’t give up
‘Cause we got love, ’cause we got love

I won’t throw my hands up to surrender
‘Cause love is stronger than fire
So don’t, don’t give up
‘Cause we got love, ’cause we got love

Time, don’t you think it’s just a waste of time
When we’re always fighting
Over material trivial things
In this life, yeah

I don’t understand why we don’t get it right
Why do we keep going round and round
At the end of the day
We’ve only got ourselves to blame

I know, I know what you must be thinking
That we are powerless to change things
But don’t, don’t give up
‘Cause we got love, ’cause we got love

I won’t throw my hands up to surrender
‘Cause love is stronger than fire
So don’t, don’t give up
‘Cause we got love, ’cause we got love

(We got love)
(We got love) We got love, we got love
(We got love) We got love

I know, I know what you must be thinking
That we are powerless to change things
But don’t, don’t give up
‘Cause we got love, ’cause we got love

I won’t throw my hands up to surrender
‘Cause love is stronger than fire
So don’t, don’t give up
‘Cause we got love, ’cause we got love

‘Cause we got love

Hodnocení čtenářů


Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB AUSTRALSKÉ EUROVIZE

14 komentářů ke článku “Reprezentant Austrálie 2018

 1. George

  Nic nového, nic co tě posadí na zadek, přesto mě to baví, ve finále by to mohlo znít velice příjemně. 7/10

 2. Papalasz

  já se odkloním trochu od zpěvu a písničky. Zpívá fakt suprově a umí pracovat se svým hlasem, ale konečně bude k vidění pořádný kus ženský, nic přehnaně morbidně obrovský a ani rachitický, prostě žena s křivkami… :)

 3. Dan

  Tak za mě tedy palec nahoru! Do jednoho pytle s europopem bych tohle rozhodne netahal. Má to hlavu a patu a ten její chraplák žeru. Pro mě zatím top 5.

 4. Sisska

  Typická počúvateľná rádiová vec. Od Austrálie som to čakala takže mi to nevadí až tak ako napr. u Chorvátska. Nepríjemné mi to nie je, takže 6/10.

 5. plutoniumman

  Přijde mně to jako zdařilý pokus o co nejprůměrnější a nejzapomenutelnější popový song. Nenacházím v něm žádný hudební přínos, originalitu, nápad. Zpěvačka technicky OK, ale výrazově a emocionálně plytká.

 6. Lucasso

  Austrálie asi bude každej rok posílat totožný věci. Hnusný to není, zázrak taky ne.

 7. Standa

  Docela dobrá písnička, čekal jsem to horší. Písnička je chytlavá, melodická, dobře se poslouchá. Též oceňuji, že Jessica jakožto rnb zpěvačka v americkém stylu se snažila písničkou We Got Love co nejvíce přiblížit evropskému hudebnímu stylu v rámci svých maximálních možností, které může nabídnout. Písnička sama o sobě je i docela procítěná. Hlasově je na tom Jessica taky v pořádku. Na druhou stranu se jedná opět o čistý generický rádiový pop, nic originálního. Takových písniček jako We Got Love jsou dnes v rádií stovky, text a skladba samotná je velmi jednoduchá, možná až příliš jednoduchá. Za mě lepší průměr, dávám 6/10.

 8. Majo

  Chytľavá skladba, na prvý posluch príjemné počúvanie… Na finále bude stačiť, ale bohužiaľ aj tak zatiaľ najhoršie čo Austrália poslala. Tento rok tam už sú skladby takéhoto typu a ak to nezachráni stagingom, tak sa stratí niekde v druhej polovici tabuľky, samozrejme ak Austráliu opäť nebudú zachraňovať Jury. 6/10

 9. Morrighan

  Za me velke zklamani. Nic extra. Typicky radiopopikovy styl Aussie fiflenky. Meh. :/

 10. Fofi

  Já nevím. Působí na mě prostě nesympaticky. Nehledě na to, že Austrálie nemá v ESC co dělat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>