Ázerbájdžán

DIANA HAJIYEVA / TBA

LEDEN 0%
ÚNOR 0%
BŘEZEN 0%
DUBEN 0%
KVĚTEN 0%
Výsledky Eurovision Song Contest

Semifinále: TBA

Finále: TBA

Hodnocení čtenářů %

Reprezentant Ázerbájdžánu 2017


Diana HajiyevaÁzerbájdžán bude na Eurovizi v Kyjevě reprezentovat zpěvačka Diana Hajiyeva, která se proslavila díky své kapele DiHaj. Na soutěž by ovšem měla odjet sólově. Její píseň bude představena později.

Biografie

Zpěvačka Diana Hajiyeva se poprvé veřejnosti představila v ázerbájdžánském národním kole 2011, kde bojovala o možnost reprezentace země na Eurovizi v Düsseldorfu. Ve svém kvalifikačním večeru skončila čtvrtá a do semifinále se neprobojovala. V roce 2014 založila skupinu DiHaj, ve které zpočátku účinkovala sama. Později přizvala kolegy Anara (kytara, syntezátor) a Aliho (bicí, FX pedál), kteří přišli každý z odlišného hudebního prostředí. Díky tomu vznikl unikátní projekt temného experimentálního popu, který si své posluchače získal hned prvními singly „I Break Again“ a „Geceler Kechir“. Skupina má za sebou vystupování na festivalech v Nizozemsku, Litvě a Gruzii a v současné době chystá vydání svého debutového alba. Sólovému vystupování se Diana věnuje pouze okrajově. V roce 2016 byla vokalistkou ázerbájdžánské reprezentantky na Eurovision Song Contest ve Stockholmu Samry.

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB
FACEBOOK
INSTAGRAM
OFICIÁLNÍ WEB ÁZERBÁJDŽÁNSKÉ EUROVIZE

Článek bude průběžně aktualizován.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>